Bakkt, długo oczekiwana platforma cyfrowych zasobów zarządzana przez Intercontinental Exchange (ICE), zakończyła pierwszą akwizycję

 

11.02.2019

 

Chodzi o nabycie aktywów w spółce Rosenthal Collins Group (RCG), która jest akceptantem kontraktów terminowych (futures). “Zamykając dzisiaj naszą transakcję z Rosenthal Collins Group, witamy nowych świetnych członków zespołu w Bakkt”, czytamy w oświadczeniu. Po nabyciu pewnych aktywów w firmie, Bakkt poinformował:

Niezwykłe dziedzictwo, kultura i doświadczenie RCG pomoże nam zbudować zaufaną infrastrukturę instytucjonalną dla zasobów cyfrowych.

Bakkt ogłosił przejęcie aktywów w RCG w połowie stycznia. Jak wyjaśniała wówczas dyrektor generalna firmy, Kelly Loeffler, przejęcie oznacza, że ​​firma spowalnia operacje w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez Amerykańską Komisję Handlu Towarami (CFTC) Stanów Zjednoczonych w celu wprowadzenia regulowanego handlu na rynkach kryptowalutowych.

Loeffler dodała również, że przejęcie rozszerzy zarządzanie ryzykiem i operacje skarbowe Bakkt o systemy i wiedzę fachową, i może przyczynić się do przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Źródło obrazu: 123rf.com