Centralny Bank Bahrajnu wydał nowe przepisy, mające na celu regulację walut wirtualnych w kraju

 

25.02.2019

 

Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, bank centralny wydał projekty wniosków, które potencjalnie regulowałyby i licencjonowałyby usługi związane z zasobami krypto.

Nowe przepisy dotyczą podobno licencjonowania, zarządzania, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu działań antyterrorystycznych, postępowania w biznesie, unikania konfliktu interesów, sprawozdawczości i cyberbezpieczeństwa. Rozporządzenie ustanawia również nowe standardy nadzoru i egzekwowania.

Giełdy kryptowalut licencjonowane przez bank centralny Bahrajnu będą musiały również przestrzegać wytycznych dotyczących dopasowywania zamówień, przejrzystości przed i po transakcji, manipulacji na rynku i unikania nadużyć na rynku, a także konfliktów interesów.

Zgodnie z TradeArabia, regulacja banku centralnego określiła również, że giełdy kryptowalutowe będą musiały mieć zwiększoną należytą staranność w momencie wejścia na rynek nowych klientów, jak również specyfikacje zapewniające, że zawsze będą mogły być odzyskane bezpiecznie zaszyfrowane portfele depozytowe.

Źródło obrazu: 123rf.com