Bank centralny Filipin, Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), zatwierdził wnioski zgłoszone przez dwie nowe giełdy kryptowalut.

 

08.07.2018

 

 

Bank centralny Filipin, Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), zatwierdził wnioski zgłoszone przez dwie nowe giełdy kryptowalut, a serwis informacyjny Business World opublikował to 6 lipca.

Zastępca gubernatora BSP Chuchi G. Fonacier podobno powiedział, że Virtual Currency Philippines, Inc. i ETranss zostały akredytowane jako platformy, co pozwala im na konwersję peso filipińskich na wirtualne waluty. Dzięki temu posunięciu obie giełdy połączyły już działające giełdy: Rebittance, Inc., Betur, Inc. i BloomSolutions.

Bank centralny uznał waluty cyfrowe za ich potencjał do zapewnienia szybszych i tańszych transakcji, ale pozostaje ostrożny wobec potencjalnego ryzyka krypto-zmienności, przestępczości i cyberbezpieczeństwa.

BSP wcześniej zastanawiał się, czy nowe giełdy powinny zarejestrować się jako emitenci pieniądza elektronicznego, ponieważ oferują usługi portfelowe swoim klientom. Fonacier powiedział, że wewnętrzne konsultacje odradzają taki wymóg w celu zapewnienia usprawnionego procesu rejestracji dla nowych uczestników rynku.

Rada ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy prawdopodobnie zacznie uważnie przyglądać się cyfrowym transakcjom walutowym w ramach szerszych wysiłków mających na celu walkę z brudnymi pieniędzmi. Firmy będą zobowiązane do zgłaszania transakcji objętych gwarancją, a także wszelkich transakcji, które uznają za podejrzane.

Według Business World, w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosły konwersje z peso na cyfrowe waluty. W pierwszym kwartale kwoty wyniosły około 36 milionów USD miesięcznie, obejmując transakcje z dwóch zarejestrowanych giełd.

W kwietniu rząd Filipin ogłosił, że pozwoli na uruchomienie 10 spółek blockchain i crypto w Cagayan Economic Zone. Oczekuje się, że firmy będą generować zatrudnienie dla mieszkańców w zamian za ulgi podatkowe. Cagayan Economic Zone Authority będzie również wymagać od firm, aby zainwestowały co najmniej 1 milion USD w ciągu dwóch lat i zapłaciły do ​​100 000 USD opłat licencyjnych.

W listopadzie ubiegłego roku, Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​rozważa zalegalizowanie wykorzystania walut cyfrowych w kraju poprzez zaklasyfikowanie ich jako papierów wartościowych. Wcześniej tego roku BSP oficjalnie uznało Bitcoin za legalną metodę płatności.