Bazujący na Liechtensteinie Bank Frick wprowadza na rynek 22 lutego instytucjonalną spółkę zależną, DLT Markets, zajmującą się platformami transakcyjnymi kryptowalut

 

25.02.2019

 

Zgodnie z zapowiedzią banku, DLT Markets zapewni inwestorom instytucjonalnym w pełni regulowany i bezpieczny dostęp do klasy zasobów tokenów cyfrowych.

Edi Wögerer, CEO Banku Frick, oświadczył:

“Dzięki naszemu spin-offowi oferujemy klientom instytucjonalnym unikalne połączenie firmy fintech i banku regulowanego przez UE”

Roger Wurzel, który wcześniej pracował w dziale rozwoju biznesu w Bank Frick, został powołany na stanowisko prezesa nowej spółki zależnej. Były deweloper projektu Blockchain w banku i współzałożyciel firmy doradczej Styxchange będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu w DLT Markets.

Bank Frick, z siedzibą w Balzers, został założony w 1998 r. I jest w większości własnością Kuno Frick Family Foundation. Według innej informacji prasowej z kwietnia 2018 r. Bank odnotował zysk netto w wysokości 6,3 mln franków szwajcarskich (około 6,3 mln dolarów) w 2017 r. – prawie dwa razy więcej niż 3,2 mln franków (około 3,2 mln dolarów) zarejestrowanych w poprzednim roku.

Według tego samego raportu, bank zarządzał 3,81 miliardami franków (około 3,8 miliarda dolarów) w funduszach klientów w momencie publikacji.

DLT Markets nie jest pierwszym przedsięwzięciem banku w sferze krypto, Bank Frick oferuje również inwestycje bezpośrednie.

Liechtensteinische Post AG, krajowa usługa pocztowa, planuje oferować usługi wymiany kryptowalut w ich fizycznych lokalizacjach.

Źródło obrazu: 123rf.com