Bank of America (BoA) złożył patent na system oparty na Blockchainie umożliwiający zewnętrzną walidację danych, zgodnie z wnioskiem patentowym Stanów Zjednoczonych

 

18.07.2018

 

W zgłoszeniu patentowym BoA proponuje użycie Blockchaina do śledzenia informacji o zasobach i potwierdzania transferów, zauważając że:

“Obecnie istnieje potrzeba dokładniejszego wskazania sytuacji finansowej użytkownika poprzez umożliwienie zewnętrznej weryfikacji danych w sieci danych procesowych”

Patent opisuje sposób, w jaki system zapisywałby informacje na Blockchainie na podstawie “zagregowanych informacji związanych z przeszłym transferem zasobów wykonanych przez jednostkę” i aktualizowałby informacje o każdej nowej transakcji.

W kwietniu USPTO opublikował kolejny patent od BoA na system pamięci oparty na Blockchainie. Według Fortune, BoA ma obecnie 45 patentów związanych z Blockchainem, a CTO banku zauważa, że ​​zgromadzenie patentów pozwala na przygotowanie banku.

W tym samym czasie BoA stało się niesławne z powodu swojej niechęci do kryptowalut, w maju nazywał Bitcoina “kłopotliwym tematem”, podtrzymując wcześniejszą decyzję, zakazał swoim klientom zakupu kryptowaluty za pomocą karty kredytowej.