Drugi co do wielkości amerykański Bank, Bank of America (BofA), złożył nowy patent na dostosowanie wielokrotnych podpisów cyfrowych w rozproszonej sieci

 

25.09.2018

 

Nowy patent opisuje system do zarządzania transmisją danych z urządzeń podłączonych do internetu. Dokument podkreśla, że ​​”wynalazek zapewnia automatyczne określanie, które urządzenia komunikują się z którym podmiotem zewnętrznym oraz, w niektórych przykładach wykonania, określanie typu danych przesyłanych do takich podmiotów zewnętrznych.”

Zaproponowany przez BofA system odnosi się do urządzeń w środowisku Internet of Things (IoT), opisując, jak każde z urządzeń podłączonych do internetu będzie komunikować się ze sobą “na bieżąco”, podczas gdy system pozwoliłby użytkownikowi “wybrać, aby zabronić” ( tj. blokować) lub ograniczyć, które dane są przekazywane podmiotom zewnętrznym.”

Również we wrześniu IBM otrzymał patent na autonomiczne urządzenia samoobsługowe w ramach systemu IoT opartego na Blockchain. W sierpniu LG CNS, spółka zależna od południowokoreańskiego koncernu LG Corporation, ogłosiła plan wzmocnienia oferty dla przedsiębiorstw siedmiu platform, w tym Blockchain i IoT, w celu promowania “czwartej rewolucji przemysłowej”.

Bank of America, podobno jeden z największych posiadaczy patentów związanych z Blockchain, kontynuował swoją własną eksplorację tej technologii w zeszłym miesiącu, kiedy złożył patent na rejestrowanie i przechowywanie transakcji związanych z kryptowalutami w systemie opartym na Blockchain.