Trybunał Sprawiedliwości w brazylijskim stanie São Paulo odrzucił apel wniesiony przez Banco Santander przeciwko giełdzie kryptowalutowej Mercado Bitcoin i orzekł, że bank powinien zwrócić fundusze firmie

 

11.03.2019

 

Wcześniej bank rzekomo zamknął konto giełdy, twierdząc, że jego działalność była niezgodna z zasadami i zamroziła fundusze. Brazylijska giełda podjęła działania w sądach przeciwko zamknięciu rachunku, twierdząc, że zamrożenie funduszy było nieuzasadnione.

Zgodnie z raportem środki, które mają zostać zwrócone, to 350 tys., dolarów. Orzeczenie z 6 marca na oficjalnym rządowym portalu Impresa Oficial dalej określa, że ​​odwołanie zostało oddalone jednogłośnie.

Raport wyjaśnia dalej, że giełda już wygrała sprawę, a bank otrzymał polecenie zwrotu środków plus odsetki w wysokości jednego procenta miesięcznie, a także pokrycie kosztów prawnych spółki i opłat prawnych ustalonych na 10 procent wartości. Ponadto od tego czasu bank odwołał się od postanowienia, a odwołanie zostało oddalone.

W grudniu zeszłego roku, dwa duże chilijskie banki wezwały krajowy sąd antymonopolowy do uchylenia decyzji, która uniemożliwia zamknięcie lokalnych rachunków bankowych giełdom krypto.

W kwietniu 2018 chilijskie giełdy BUDA, Orionx i CryptoMarket (CryptoMKT) złożyły wniosek do sądu apelacyjnego w celu skonfrontowania banków, które zamknęły rachunki. Sąd orzekł później, w lipcu tego samego roku, za giełdą crypto Orionx, postanawiając, że bank państwowy Banco Estado powinien ponownie otworzyć rachunek depozytowy spółki.

Co więcej, w październiku zeszłego roku główny organ finansowy Korei Południowej oficjalnie zlecił bankom po raz pierwszy współpracę z giełdami kryptowalut.

Źródło obrazu: 123rf.com