Grupa Banku Światowego nawiązała współpracę z Commonwealth Bank of Australia (CBA) w celu emisji obligacji przy użyciu Blockchain

 

10.08.2018

 

CBA, jeden z banków komercyjnych wielkiej czwórki w Australii, powiedział w piątek, że otrzymał mandat od Banku Światowego, aby zorganizować emisję obligacji, która zostanie utworzona, przeniesiona i będzie zarządzana przez Blockchain.

Technologia jest opracowywana już przez własne laboratorium Blockchain CBA, ma na celu pozyskanie kluczowych partnerów w procesie emisji obligacji, takich jak inwestorzy i banki, które uczestniczą w węzłach sieci Blockchain. W ten sposób kapitał na obligacje może zostać podniesiony i przeprowadzony bardziej efektywnie.

Projekt będzie sponsorowany przez inwestorów, w tym Northern Trust, QBE Insurance i Treasury Corporation of Victoria.

Skarbnik Banku Światowego Arunma Oteh powiedział w oświadczeniu, że technologia jest w stanie zacząć funkcjonować po roku. Mimo to na tym etapie harmonogram emisji i rozmiar obligacji pozostają nieznane.

Zgodnie z tym wydaniem, Bank Światowy emituje co roku od 50 do 60 miliardów dolarów obligacji w ramach swojego mandatu na zmniejszenie ubóstwa i poprawę zrównoważenia na rynkach światowych.

Główny rzecznik Banku Światowego Denis Robitaille skomentował w wydaniu:

“Ta pionierska więź jest kamieniem milowym w naszych staraniach, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy doradzać naszym klientom w zakresie możliwości i zagrożeń, jakie stwarzają przełomowe technologie, gdy staramy się osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju”

CBA, która zaprojektowała i rozwinęła technologię, stwierdziła, że ​​jest prywatnym Blockchainem na szczycie sieci Ethereum, a także została sprawdzona przez Microsoft w odniesieniu do architektury platformy, bezpieczeństwa i odporności.

Obecnie kilka dużych instytucji finansowych na świecie, takich jak JP Morgan, Bank Rolny Chin i BBVA, przetestowało już systemy oparte na Blockchainie do emisji obligacji i pożyczek.