Argentyński Banco Masventas ujawnił, że od poniedziałku umożliwi klientom wysyłanie płatności transgranicznych za pomocą Bitcoinów

 

22.05.2018

 

Partnerstwo z założonym w 2014 r., startupem giełdowym Bitex z siedzibą w Ameryce Łacińskiej informuje, że bank regionalny używa Bitcoina jako płatności w transakcjach międzynarodowych jest to alternatywa dla Swift.

Główny specjalista ds. Znakowania Bitex, Manuel Beaudroit, powiedział, że startup uważa, że ​​jest to pierwszy przypadek, w którym bank krajowy zastosował Bitcoin do płatności transgranicznych.

W oświadczeniach Jose Dakak, główny akcjonariusz Masventas, wyraził zgodę na przejście na szerszą działalność banku w celu wzmocnienia usług cyfrowych, opartych na smartfonach, a także obniżenia kosztów usług bankowych.

“Jednym z działań było zawarcie umowy z Bitex jako strategicznym partnerem w implementacji platformy Bitex dla operacji płatności i windykacji dla naszych klientów za granicą”

Chociaż nie uruchomiono jeszcze żadnych transakcji w świecie rzeczywistym (usługa rozpoczęła się dzisiaj), bank wkrótce użyje Bitcoina do rzeczywistych transakcji z klientami, powiedział Beaudroit.

“Klienci będą prosili bank o dokonanie międzynarodowej płatności, a bank używa Bitex jako dostawcy, dla klienta jest to wygodne, nie dotyka, nie widzi Bitcoina, jesteśmy dla nich dostawcą”