Pionier kryptowalut, Nick Szabo, argumentował, że banki centralne mogą wkrótce zwrócić się do kryptowalut, aby zwiększyć swoje rezerwy

 

10.01.2018

 

W uwagach po swojej prezentacji na szczycie Izrael Bitcoin na uniwersytecie w Tel Awiwie we wtorek, Szabo zaproponował, że w 2019 roku w kontekście narastającej globalnej niepewności geopolitycznej, kryptowaluty mogą coraz częściej być postrzegane jako rozsądna alternatywa dla istniejących nominałów rezerwowych banku centralnego, argumentując:

“Mogą zaistnieć sytuacje, w których bank centralny nie może ufać na przykład zagranicznemu bankowi centralnemu lub rządowi. Jednym z opracowanych rozwiązań jest szwajcarski rząd dla ciebie – to nie jest rozwiązanie minimalizujące zaufanie. Sam rząd szwajcarski podlega politycznym naciskom, więc bardziej zaufanym rozwiązaniem jest kryptowaluta”

Rezerwy banku centralnego, które mogą być posiadane przez krajowe lub zagraniczne waluty fiducjarne lub inne międzynarodowe aktywa rezerwowe, takie jak specjalne prawa ciągnienia (SDR), obligacje rządowe lub akcje spółek stanowią integralną podstawę istniejącego systemu finansowego i są wykorzystywane do zaciągać zobowiązania, stanowić podstawę ryzyka gospodarczego i wpływać na politykę pieniężną.

Szabo izolował fizyczne złoto, szczególnie jako bezbronne, powołując się na historyczny precedens nazistowskiego rabowania europejskich rezerw złota, poczynając od Austrii w 1938 roku.

W dalszych uwagach Szabo przewidział, że adopcja krypto będzie wzrastać w krajach, w których złe zarządzanie gospodarką doprowadziło do dewaluacji krajowej waluty i / lub inflacji, a także w krajach ostracyzowanych politycznie, pod naciskiem międzynarodowych sankcji.

Przechodząc do obecnego stanu rozwoju technologicznego w sektorze kryptowalut, Szabo prognozuje, że w 2019 r. Nastąpi wzrost popularności rozwiązań drugiej warstwy, takich jak Lightning Network.

Komentarze Szabo zostały przyspieszone przez otwarcie wstępne przemówienie Awi Simhona, szefa izraelskiej Narodowej Rady Gospodarczej i doradcy ds. Polityki gospodarczej premiera.

Źródło obrazu: 123rf.com