Grupa europejskich banków ogłosiła, że ​​zakończyła pierwsze transgraniczne transakcje finansowe oparte na Blockchain za pośrednictwem wspólnie opracowanej platformy we.trade

 

03.07.2018

 

Transakcje zostały przeprowadzone w ciągu ostatnich pięciu dni wśród 10 firm i zostały wykonane przez cztery banki korzystające z technologii Blockchain.

HSBC, jedna z dziewięciu instytucji, które utworzyły platformę jako joint venture, twierdziła, że ​​w zeszłym tygodniu trzej jej klienci zdołali dokonać transakcji otwartego rachunku za pośrednictwem naszej europejskiej firmy.

Zbudowany na platformie Blockchain IBM i technologii Hyperledger Fabric, we.trade został założony przez Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Nordea, Rabobank, Santander, Société Générale i UniCredit, w celu zwiększenia efektywności transgranicznych transakcji finansowych .

Société Générale powiedział, że rozwój firmy jest priorytetem, ponieważ koncentruje się na małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) handlujących w Europie.

Obecnie we.trade działa w 11 krajach europejskich. Roberto Mancone, dyrektor operacyjny platformy, powiedział w komunikacie, że następnym krokiem będzie “uzyskanie buy-in z dodatkowych banków i ich klientów w Europie i poza nią”.