Międzynarodowy bank inwestycyjny Barclays analizuje możliwość otwarcia działu handlu kryptowalutami

 

17.04.2018

 

Barclays przeprowadził jedynie wstępną ocenę, czy interes klienta jest wystarczający do otwarcia nowej możliwości inwestycyjnej.

Ze względu na “nowość klasy aktywów, wymogów w zakresie ryzyka i zgodności” otwarcie stanowiska kryptowalutowego wymagałoby zgody prezesa Barclays International Tima Throsby’ego i dyrektora generalnego grupy Jes Staley.

We wrześniu zeszłego roku Throsby powiedział, że Barclays ożywi “komercyjną gorliwość”, dopuszczając kapitał wartości miliardów dolarów w obrocie wyższego ryzyka. Bitcoin, z jego “huśtawkami cenowymi”, może być typem inwestycji, której szukają. Rzecznik Barclays Andrew Smith powiedział:

“Nieustannie monitorujemy rozwój cyfrowej przestrzeni walutowej i nadal prowadzimy dialog z naszymi klientami na temat ich potrzeb i intencji na tym rynku”

Otwarcie punktu kryptowalutowego byłoby “pionierskim” posunięciem tradycyjnej instytucji finansowej w kierunku przyjęcia kryptowalut. Fundusze hedgingowe, które zajmują się kryptowalutami, wyszukują banki, które będą obsługiwać transakcje, takie jak papiery wartościowe. Niektóre firmy z Wall Street pozwalają klientom inwestować w kontrakty terminowe typu Bitcoin oferowane przez CME Group Inc i CBOE Global Markets Inc.