Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) nawiązała współpracę z Waves, aby stworzyć platformę DLT (Distributed Ledger Technology) do przetwarzania i obsługi dokumentów wysyłkowych

 

 

 

28.11.2017

System, który jest już w fazie testów, był w stanie skrócić czas przetwarzania i obsługi z 7-10 dni do zaledwie 2,5 godziny.

Pierwszy test przeprowadzono na wysyłce tuńczyka z Meksyku do Barcelony w Hiszpanii. Zwykle taki zakup jest zakończony przy użyciu akredytywy, która często może wymagać ręcznego sprawdzania dokumentów, które wymagałyby co najmniej kilku tygodni pełnej weryfikacji.

Jednak dzięki niezmiennemu charakterowi technologii Blockchain firma była w stanie zweryfikować i w pełni przetworzyć cyfrową akredytywę dzięki mocy Blockchain. Według Daniela Berenguera, szefa Digital Trade Finance w Client Solutions:

Operacja została zarejestrowana i bezpiecznie sprawdzona w tym samym czasie dla wszystkich stron, dzięki rozproszonym księgom i niezmienności Blockchain.

System ten niewątpliwie zostanie dostosowany do innych dziedzin logistyki, gdzie walidacja w szybkim tempie ma kluczowe znaczenie dla logistyki biznesowej.