Bitcoin może potencjalnie mieć wysoką wartość lub być nic nie warty, zauważył inwestor z Wall Street, Bill Miller

 

08.01.2019

 

Miller, założyciel firmy Miller Value Partners zajmującej się zarządzaniem inwestycjami, rozmawiał z gospodarzem CNBC Kelly Evans podczas pokazu “The Exchange”, nazywając Bitcoina interesującym eksperymentem technologicznym i przypominając wyraźny wzorzec coraz niższych poziomów każdego roku.

Na przykład, najniższa cena monety oscylowała wokół 3200 dolarów w zeszłym roku, stwierdził. Jednak teraz Bitcoin ponownie sprzedaje się za 4 tys., dolarów. Miller powiedział Evansowi:

“Bitcoin ma potencjał, by być dużo wartym i być wartym zero”

Inwestor wspomniał także o innej tendencji, zwracając uwagę, że Bitcoin zakończył prawie dokładnie 52 tygodnie po osiągnięciu najwyższego poziomu w grudniu 2017 r.

Jednak Miller podkreślił, że powodem, dla którego lubi kryptowalutę jest brak wyraźnej trwałej korelacji między rynkami kryptowalutowymi, akcjami i obligacjami, podczas gdy krypto może być niedostępne, tradycyjne rynki mogą być wyższe, i na odwrót.

“Jestem obserwatorem Bitcoina, ale nie nazwałbym się wierzącym” – podsumował Miller.

W grudniu 2017 r., kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20 tys., dolarów, Miller twierdził, że zainwestował prawie 50 procent pieniędzy ze swojego funduszu hedgingowego w krypto. Według stanu na wrzesień 2018 r. Miller Value Partners zachowuje 2,89 mld dolarów zarządzanych aktywów.

Sześć miesięcy później Miller powiedział w wywiadzie, że od 2014 r., posiadał skromny jeden procent swoich własnych aktywów w Bitcoinie.

Co więcej, Miller stwierdził, że bańki są niezbędne, aby wprowadzić kapitał na rynek, aby sprawdzić, czy te innowacje rzeczywiście będą miały miejsce, odnosząc się do stawki Bitcoina w marcu 2018 roku, kiedy moneta systematycznie spadała po historycznym szczycie.

Źródło obrazu: 123rf.com