Changpeng Zhao, dyrektor generalny firmy Binance, lepiej rozpoznawany jako CZ, powiedział, że krypto ma jeszcze więcej możliwości wzrostu o ponad tysiąc razy w nadchodzących latach

 

14.09.2018

 

Na początku tego tygodnia, współtwórca projektu Ethereum, Vitalik Buterin, oświadczył, że podczas gdy sektor kryptowalut jako branża urósł tysiąc razy, nierealistyczne jest oczekiwanie, że cena kryptowalut osiągnie 1000-krotny wzrost w przyszłości.

“Przestrzeń Blockchain zbliża się do punktu, w którym widać sufit. Jeśli porozmawiasz ze średnią wykształconą osobą, prawdopodobnie słyszała o Blockchainie przynajmniej raz. Nie ma szansy na kolejny tysiąc razy większy wzrost w czymkolwiek”

W 2017 r., sektor kryptowaluty osiągnął najbardziej dynamiczny roczny wzrost, jak to miało miejsce w przypadku dużych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash, zwiększonych o 30 do 500 razy w ciągu 12 miesięcy.

Branża doświadczyła takiego wykładniczego tempa wzrostu w okresie, w którym kryptowaluty po raz pierwszy zostały wprowadzone do głównego nurtu. Główne rynki, takie jak Japonia i Korea Południowa, wykazały bezprecedensowy poziom spekulacji i odsetek, co ostatecznie spowodowało, że cena Bitcoina przekroczyła 24 tys., dolarów na rynku wymiany kryptowalut w Korei Południowej.

Założyciel Ethereum uważa, że ​​dni 1000-krotnego rozwoju rynku krypto już dawno minęły. Buterin stwierdził, że w oparciu o obecną wycenę rynku nie jest realistyczne oczekiwać, że wycena rynku wzrośnie z 200 miliardów do 200 bilionów dolarów.

Mimo to, CZ argumentował, że rynek kryptowalut może nadal “bezwzględnie” rosnąć tysiąc razy w perspektywie długoterminowej, ponieważ główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, osiągają popularność.

Oświadczył:

“Wciąż się z tym nie zgadzam. Powiem: Krypto absolutnie rozwinie się 1000x i więcej! Tylko osiągnięcie pułapu rynkowego w USD da mu wartość zbliżoną do 1000x (jest to tylko jedna waluta z mocno ograniczonym wykorzystaniem), a rynek instrumentów pochodnych jest o wiele większy”

Ponadto CZ wyjaśnił, że tysiącokrotny wzrost ceny może być przedstawiany jako nierealistyczny cel, jeśli jest oceniany w oparciu o tradycyjny rozmiar rynku, co oznacza, że ​​rynek kryptowalut może wyprzedzać tradycyjny rynek finansowy.

CZ:  “Nie można również wykorzystać tradycyjnej wielkości rynku do mierzenia potencjału nowych technologii i branż. Gdybyś użył wielkości rynku taksówek, by oszacować potencjał Ubera, byłbyś całkiem niezły “- dodał.

Przy 200 bilionach dolarów, kryptowaluty będą wykorzystywane jako główne źródło płatności. Każdy kupiec na świecie wykorzystywałby kryptowaluty na kartach kredytowych i gotówce, bogaci ludzie mogliby trzymać miliardy dolarów w kryptowalutach na zagranicznych rachunkach bankowych, a banki nie działałyby już na fiatach, ale na kryptowalutach.

1000-krotny zwrot z obecnej ceny jest mało prawdopodobny. Jednak wielu inwestorów uważa, że ​​jest to możliwe, a CZ jest jednym z nich.