Binance zamroziło tokeny wysłane na jeden z portfeli giełdy przez osobę, która rzekomo dokonała ataku hakerskiego na giełdę Cryptopia

 

17.01.2019

 

Cryptopia, która jest obecnie zamknięta podczas gdy policja prowadzi dochodzenie w sprawie włamania, straciła co najmniej 3,6 miliona dolarów w kryptowalutach.

Podczas gdy całkowita wartość skradzionych środków pozostaje niepotwierdzona, użytkownicy mediów społecznościowych powiadomili Binance o podejrzanych transakcjach z adresów znanych z kradzieży na giełdzie Cryptopia.

Changpeng Zhao, założyciel Binance, powiedział, że pracownicy poddali kwarantannie tokeny, które pojawiły się w kilku seriach: 31.320 Metal (MTL) o wartości 7.830 USD i 49.766 tokenów KyberNetwork (KNC) o wartości 6.867 USD.

“… Byliśmy w stanie zamrozić część funduszy”, napisał na Twitterze, dodając:

Nie rozumiem, dlaczego hakerzy wciąż wysyłają środki do Binance. Media społecznościowe pozwalają na szybkie zgłoszenie takich sytuacji, a my wtedy je zamrażamy. To dla nich bardzo ryzykowny manewr.

Przedstawiciele Cryptopii w międzyczasie powiedzieli 15 stycznia, że ​​firma nie jest w stanie wypowiedzieć się na temat wydarzeń, które doprowadziły do ​​włamania, ze względu na charakter dochodzenia policyjnego.

Źródło obrazu: 123rf.com