Marka Avalon ASIC nabyta przez chińską firmę elektroniczną. Wydobywanie bitcoinów przechodzi obecnie wiele zmian, według ostatnich doniesień pierwszy na świecie Bitcoin ASIC został nabyty przez chińskiego potentata elektronicznego Shandong Luyitong Intelligent Electric PLC (SHE: 300423).Canaan Creative znana wsród społeczności Bitcoin po przejęciu ma stać się jedną z największych w branży.

Caanan Creative została przejęta za około 450 mln dolarów, które były przeznaczone na zakup akcji i depozytów pieniężnych. Wiadomości o nabyciu pojawiły się w wiodących wydawnictwach regionalnych, a pózniej także na stronach międzynarodowych. Zwiększone zainteresowanie walutą cyfrową może być związane przejęciem Caanan Creative przez Shandond Luyitong. Wzrost ceny Bitcoin związany jest ze zmniejszeniem o połowę sieci zajmujących się kryptowalutą. Następna ciekawa wiadomość jest taka, że szwedzka firma Bitcoin KnCMiner niedawno ogłosił bankructwo po zwiększeniu kosztów działalności, głównie na rosnące koszty energii w kraju, jednak w porównaniu do Szwecji, chiński sektor Bitcoin cieszy się znacznie tańszymi cenami energii, dzięki czemu operacje są znacznie bardziej ekonomiczne.

Sądząc po intencjach firmy Shandond Luyitong z dniem wykupienia Avalon możemy oczekiwać, że obie firmy będą korzystały z własności intelektualnych i innych high-tech zintegrowanych technologii wytwarzania obwodów. Po tym wszystkim ASIC są wyspecjalizowanym sprzętem przeznaczonym do bardzo dużej wydajności przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię. Zaawansowana technologia może się przydać dla rozwoju regularnych układów półprzewodników. Ponadto, spółka przejmująca będzie miała przewagę pod względem wymaganego kapitału w stosunku do poprzednich właścicieli marki Avalon.