Producent bankomatów (ATM) Lamassu przeniósł się do Szwajcarii z powodu problemów w innych krajach

 

04.01.2019

 

Lamassu – obecnie Lamassu Industries AG – przeniosło się do szwajcarskiego kantonu Lucerna, ponieważ firma chce być w miejscu, w którym zasady są dobrze określone, a organy nadzoru pro-innowacyjne.

Lamassu ujawnił we wpisie, że jego wnioski o otwarcie rachunku zostały odrzucone przez 15 banków, ponieważ produkuje on terminale dla Bitcoina, a nie bierze udziału w handlu lub przechowywaniu walut cyfrowych. Ponadto firma rzekomo została odrzucona przez procesor płatniczy Stripe za posiadanie słowa Bitcoin na swojej stronie.

Szwajcaria znana jest z przyjaznego dla kryptowalut podejścia i centrum rozwoju Blockchain “Crypto Valley” w mieście Zug. W grudniu Zug został uznany za najszybciej rozwijającą się społeczność technologiczną w Europie. Zug wyszedł na czołową pozycję, porównując wzrost liczby uczestników o rok do roku w związku z wydarzeniami związanymi z technologią w każdym mieście europejskim, ze wzrostem o 177 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W czerwcu, największa na świecie giełda  Binance utworzyła rachunek bankowy na Malcie, mówiąc, że nowy rachunek bankowy był bardzo znaczącym rozwojem.

Poza Szwajcarią i Maltą inne kraje – takie jak Bermudy, Estonia i Liechtenstein aktywnie dostosowują i tworzą prawodawstwo, by przyjmować projekty Blockchain i firmy kryptowalutowe. W lipcu Bermudy przedstawiły plany zmiany ustawy bankowej w celu ustanowienia nowej klasy banków oferujących usługi lokalnym organizacjom fintech i Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com