Oprócz omawiania stabilności ceny Bitcoin, w ostatnich tygodniach mówi się także o jego znaczeniu w stosunku dla  złota, zwłaszcza w kwestii tradycyjnego gromadzenia aktywów. Bitcoin wydaje się zyskiwać więcej, szczególnie odkąd cena złota powoli zaczyna wyhamowywać

 

 

Ekonomista i inwestor, Tuur Demeester, przyjrzał się temu i w ostatnim poście ustalił, że BTC może być zarówno środkiem dla bezpiecznego przechowywania wartości (złoto cyfrowe) i zmiennym medium wymiany (jako pieniądz cyfrowy), który będzie wykorzystywany do przeprowadzania niewielkich płatności. Swoje wnioski opiera na poglądzie, że gotówka i złoto nie różnią się od siebie. Pieniądze muszą być przechowywane prywatnie i bezpiecznie dla utrzymania swojej wartości i aby mogły być natychmiast dostępne.

 

Bitcoin może osiągnąć cenę 2000 – 3000 dolarów w tym roku

 

Jasne określenie tej narracji pomoże stworzyć nowy sposób myślenia, które wykorzeni przekonanie, że fizyczne złoto jest jedynym zabezpieczeniem. Pojawią się także nowe dane, które sugerowałyby, że Bitcoin i złoto są ujemnie skorelowane przez co opinie użytkowników inwestujących w rynki będą niezasadne.

 

Powyższe odniesienie wspiera przekonanie, wyrażone przez Vinny`ego Linghama, współzałożyciela i dyrektora naczelnego Civic.com, który aktywnie uczestniczy w analizie tendencji na rynku, szczególnie dla ekonomii kryptograficznej, że cena złota spadnie pod koniec 2017 poniżej 1000 dolarów, przed końcem 2018 roku może obniżyć się jeszcze do około 700-800 dolarów.

 

Lingham wcześniej prognozował, że notowania Bitcoin wzrosną między 2000 a +3000 dolarów w tym roku. Przy około 1200 dolarach obecnie, i krótkoterminowym spadku w przedziale 1100 dolarów, prognoza Linghama mówi, że Bitcoin złamie tę cenę bez problemów. Podobnie zwiększy się jego wykorzystanie i postrzeganie – będzie wynosiła więcej niż w przypadku uncji złota już w tym roku.

 

Tak samo twierdzi, Michael Dunworth, dyrektor naczelny i współzałożyciel  Wyre. Zauważył, że Bitcoin posiada wszystko to, czego nie ma złoto: łatwość przenoszenia, podzielność oraz rzadkość.

06.02.2017