Czteroosobowa rodzina postanowiła przetestować możliwości Bitcoin podczas podróży przez Stany Zjednoczone w Bitcoin Bus, wydając po drodze tylko kryptowalutę

 

 

John Blush, Catherine Bleish, ich dwójka dzieci oraz dwa psy odważyli się poróżować przez Stany Zjednoczone chcąc edukować i informować ludzi na temat kryptowalut i sposobów ich używania. Mają zamiar skupić się na Bitcoin, Etherem i Dash oraz uczyć o wartości technologii peer-to-peer i zdecentralizowanej organizacji w swoim autobusie.

 
To nie jest pierwsze przedsięwzięcie

 
To nie jest pierwsza raz, kiedy rodzina Blushów podjęła wyprawę z Bitcoin. W rzeczywistości, ta jest czwarta.

 
W 2014 roku zostali zainspirowani przez ówczesnego redaktora naczelnego Bitcoin Magazine, Rubena Alexandra, który poprosił ich o to, aby spróbowali korzystać jedynie z Bitcoin podczas podróży na Porcupine Freedom Festival w New Hepshire.

 
W rozmowie z CNN, rodzina przyznała, że zamierzała przetestować cały ekosystem Bitcoin:

 
-To było niesamowite przedsięwzięcie, które przybliżyło nam takie technologie jak Airbitz oraz CoinMap.org i takie firmy jak  CheapAir i Expedia. Przeżywaliśmy trudne chwile, kiedy technologia nas zawodziła, ale byliśmy w stanie pomóc wielu przedsiębiorstwom poprawić ich doświadczenia z Bitcoin dla użytkowników.

Wraz z trzema podróżami w 2014 i 2015 roku, rodzinie udało się przejechać ponad 14 000 mil w ciągu dziewięciu tygodni i odwiedzić 26 stanów z niewielkimi kłopotami podczas pierwszej wyprawy.

 
Teraz, kiedy przygotowuje się do kolejnej trasy, rodzina zdecydowała, że odwiedzi wszystkie 50 stanów. Nie tylko będą korzystać z Bitcoin, ale dodali również kryptowalutę Dash.

 
Problemy na drodze

 
Mimo że Bitcon jest ciągle dosyć młodą walutą, jej wzrost w ciągu ostatnich lat okazał się gwałtowny. Dlatego rodzina Blushów może podróżować i korzystać z waluty cyfrowej płacąc nią za codzienne zakupy. Oczywiście, trzeba wspomnieć, że pojawiają się problemy. Jednak rodzina twierdzi, że do tej pory spotkali się tylko z jedną trudnością.

 
Powiedzieli:

 
– Byliśmy w Whole Foods w Sedonii z posiłkami na talerzach, kiedy serwer Airbitz się zepsuł. Nie mogliśmy skorzystać z kart podarunkowych, a nasza karta WageCan również nie nam nie pomogła.

 
Na szczęście mieli PayPal, której mogli użyć po sprzedaniu Bitcoin przyjacielowi, co pozwoliło im na pozyskanie funduszy.

 

22.08.16