Bitcoin Classic ogłosił, że zamknie rozwój projektu, twierdząc, że Bitcoin Cash osiąga teraz cel wyznaczony przez projekt

 

 

 

10.11.2017

W poście na blogu, menedżer Bitcoin Classic, Tom Zander, powiedział, że biorąc pod uwagę zawieszenie SwgWit2x, skalowanie bitcoina będzie kontynuowane, a funkcjonalność Bitcoin Cash prawdopodobnie przewyższy tą Bitcoina.

Zander napisał:

Jestem pewien, że za co najwyżej 6 miesięcy po prostu porzucimy “Cash” i zaczniemy nazywać to “Bitcoinem”.

Zainicjowany w 2016 r. cel Bitcoin Classic polegał na zwiększeniu pojemności transakcyjnej bitcoina poprzez zwiększenie rozmiaru bloku z 1MB do 2MB, jednak nie udało mu się uzyskać trakcji jako alternatywa dla Bitcoina.

Teraz, dzięki Bitcoin Cash, który pozwala na regulację rozmiarów bloków i domyślnych 8 MB, “Classic spełnił swoją obietnicę”, stwierdza.

Wcześniej w tym tygodniu zespół odpowiedzialny za kontrowersyjną propozycję skalowania, Segwit2x, powiedział, że nie będzie kontynuował swoim planów z powodu braku konsensusu wokół hard forka.

Z powodu tej decyzji Zander napisał, że ci, którzy stoją za tak zwanym “łańcuchem dziedzictwa” (termin Zandera dla łańcucha Bitcoina), “wolą raczej pójść na dno ze swoim statkiem” niż aktualizować oprogramowanie, aby nadążyć za rosnącą liczbą transakcji .

W związku z tym, jak powiedział, Classic przestanie działać “w ciągu kilku dni lub tygodni”, wzywając wszystkich górników i węzły aktualnie obsługujące sieć do natychmiastowej migracji na alternatywę.

W połowie tego roku Bitcoin uruchomił rozwiązanie skalujące o nazwie SegWit, które zwiększa ilość transakcji bez zwiększania rozmiaru bloku i toruje drogę przyszłym rozwiązaniom skalowania poza łańcuchem. Jednak wpływ, jaki wywarło to na sieć, jest jak dotąd minimalny, co prowadzi do krytyki oprogramowania.

Choć przypisuje się to brakowi wdrożenia w branży, Zander stwierdza, że ​​niepowodzenie Bitcoina w zwiększeniu limitu rozmiaru bloku “potwierdza jedynie żywotność łańcucha BCH”. Z tej perspektywy Zander dołącza do innych, przewidując, że Bitcoin Cash rozkwitnie po anulowaniu Segwit2x. Doszedł do wniosku, że jeśli chodzi o przyszłość Bitcoina, “rynek podejmie decyzję”.