Niemiecka spółka holdingowa Bitcoin Group SE nabyła 100-procentowy pakiet udziałów w banku inwestycyjnym Tremmel Wertpapierhandelsbank GmbH

 

14.11.2018

 

Bitcoin Group SE, z siedzibą w Herford, w Niemczech, zarządza podobno jedyną regulowaną giełdą kryptowalutową w kraju. . Po przejęciu instytucji bankowej, która według jej strony internetowej koncentruje się na handlu papierami wartościowymi, holding kryptowalutowy uzyskuje z kolei korzystanie z licencji bankowej Tremmel.

W komunikacie prasowym z oświadczeń Bitcoin Group SE wynika, że licencja bankowa pozwoli holdingowi znacząco rozszerzyć swoją ofertę związaną z kryptowalutą i obsługiwać bankomaty do kryptowalut w Niemczech.

Dyrektor zarządzający Tremmel, Rainer Bergmann, będzie nadal odpowiedzialny za bank i rozbuduje go do banku depozytariusza wraz z Bitcoin Group SE.

Zgodnie z komunikatem prasowym, cena zakupu dla Tremmel jest w siedmiocyfrowym przedziale euro. W informacji prasowej stwierdza się, że zamknięcie ma się zakończyć w pierwszej połowie 2019 r., w oczekiwaniu na odpowiednią zgodę organu nadzoru.

Pod koniec października w Niemczech powstały pierwsze bankomaty Bitcoin, założone w monachijskiej hali hazardowej.

Źródło obrazu: 123rf.com