Technologia blockchain może przynieść światowej gospodarce 20 bilionów dolarów kapitału i pomóc wyciągnąć ludzi z biedy, według planu Hernando de Soto i kandydata na prezydenta Peru, Keilo Fujimori. Tegoroczne spotkanie „Iluminatów” Bitcoin gościło autorów, muzyków, urzędników państwowych, naukowców i przedsiębiorców. Było bardziej skupione na start-upach i technologii. Od dawna krążą plotki, że za stworzeniem walut cyfrowych stoi rząd światowy i właśnie iluminaci. Dążą do jednej globalnej cyfrowej waluty, którą będzie można kontrolować. Obejrzyjcie film “In Time”.

Lista uczestników wśród osób zaproszonych byli inżynier kosmonautyki, muzyk, specjalista od derywatów, założyciel chińskiego muzeum fin-tech byli urzędnicy Pentagonu i CIA. Wśród sponsorów pojawili się MaiTai Global oraz BitFury Group. De Soto od długiego czasu wspierał używanie blockchain do zdobywania własności ziemi, aby budować zdolność kredytową. W Peru lepiej zorganizowany system pozwoliłby na zmniejszenie biedy wśród ludzi żyjących w dzielnicach nędzy, czyli 70% społeczeństwa. Biedni nie mają dostępu do wody, ponieważ posiadanie kranu wymaga od nich tytułu nabycia ziemi. Innym problemem jest zmniejszenie ilości gwałtów, które dzieją się, kiedy kobiety wychodzą do łazienek na podwórkach w nocy, kiedy nie ma prądu.

De Soto stwierdził, że ludzie z 43 europejskich krajów prosili go o zaplanowanie sposobów identyfikacji migracji nakierowanej na terroryzm. Zauważył, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że ISIS chroni biednych oraz że technologia może zmniejszyć ubóstwo i przemoc w zrozumiały dla ludzi sposób.

Globalna Rada Blockchain

BitFury ogłosił powołanie Globalnej Rady Blockchain, która ma pomóc firmom zaadoptować technologię blockchain poprzez oferowanie innowacji i współpracy. Rada będzie pracować wraz z Izbą Handlu Cyfrowego. W kwietniu Izba zapowiedziała Globalne Forum Blockchain, na którym zostanie opracowana globalna polityka blockchain.

Blockchain jako narzędzie bezpieczeństwa

W trakcie dwóch rozmów panelowych, główna prokurator, która badała sprawę agentów, którzy ukradli Bitcoin podczas śledztwa, stwierdził, że było to możliwe dzięki blockchain. Wsparła ona crowdsourcing jako źródło wykrywania przestępstw z użyciem blockchain i zachęciła hakerów do próby sforsowania blockchain Bictoinu, aby móc poprawić jego bezpieczeństwo.