Zdaniem Adama Daviesa, konsultanta Altus Consulting, który współpracuje z instytucjami finansowymi w sprawach technologicznych, Bitcoin powinien osiągnąć wartość 3 tysięcy dolarów do końca roku 2017

 

 

 

Na łamach wywiadu z CNBC, Davies ujawniając, że sam jest posiadaczem Bitcoinów, podzielił się swoją opinią, jakoby ta kryptowaluta miała zanotować 150% wzrost względem najnowszej wartości 1,204 dolarów i ponad 130% nad najwyższym wynikiem – 1,293$ – z zeszłego tygodnia.

 

Cena Bitcoina wzrosła o 195% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, głównie z powodu rynkowych i geopolitycznych czynników, takich jak regulacje ze strony Chin, będące odpowiedzią na liczne oskarżenia w związku z cyfrowym praniem pieniędzy. Demonetyzacja w Indiach uczyniła w tym kraju Bitcoina znacznie bardziej realną opcją na przechowywanie wartości. Bitcoin wydaje się bardzo stabilnym i przyszłościowym narzędziem inwestycyjnym, gdyż inne waluty na jego tle prezentują niestabilność i podatność na wpływ ze strony globalnej ekonomii. Zdaniem Daviesa, wraz ze wzrostem znaczenia Bitcoina, przyśpieszać będzie również tempo jego globalnego przyjęcia.

 

Na ekonomiczne kłopoty i polityczną zawieruchę – Bitcoin

 

Adam Davies uważa, że w obliczu polityczno-ekonomicznej niepewności, jaką zasiały w ludziach takie wydarzenia jak Brexit, będą oni z jeszcze większą niepewnością podchodzić do obecnych wydarzeń na rynku. Optymistyczne nastroje sieje również CEO Blockchain, Peter Smith, który powiedział CNBC, że przy obecnym wzroście ceny Bitcoina, nawet 3000 funtów jest realne na rok 2017. Zwłaszcza, że pozytywna decyzja w sprawie funduszu Winklevossów może dostarczyć rynkowi falę gigantycznych środków.

 

Do pozytywnych wiadomości dla Bitcoina należy zaliczyć fakt, iż w Japonii przeszła niedawno ustawa dopuszczająca kryptowaluty podobne do pieniądza fiducjarnego w charakterze metod płatności, co nadaje im znacznie większej wiarygodności. Thomas Gluckmann, szef marketingu jednej z platform wymiany kryptowalutowej Gatecoin, powiedział, że w wyniku tego typu zdarzeń, 3000 dolarów jest z całą pewnością osiągalne w przeciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, ale skłaniałby się on ku bezpieczniejszemu przedziałowi „2000-2500 dolarów dla Bitcoina”.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

14.03.2017