W ostatnich latach pojawiły się kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Niektórzy analitycy uważają, że mogą stać się realną alternatywą dla tradycyjnej karty kredytowej, podczas gdy inni dyskutują z ich anonimową naturą, co jest idealne do prowadzenia dyskretnych transakcji z innymi osobami

 

03.08.2017

 

Warto jednak zauważyć, że Bitcoin jest obecnie ceniony jak towar. Aby zilustrować ten fakt, Bitcoin jest obecnie porównywany do złota.

 

Aby docenić potencjalne konsekwencje tego, jak Bitcoin może wpłynąć na rynek w przyszłości, warto zbadać obecne ceny złota i ich powiązania z kryptowalutami.

 

Czy złoto straciło swój blask?

 

Złoto kręci się wokół ceny 1,233 dolarów za uncję. Niektórzy inwestorzy są zaskoczeni tym nieprzyjemnym smakiem, gdyż garstka przewidywała, że ​​złoto przyniesie korzyści.

 

Przyjrzyjmy się cenie Bitcoina.

 

Bitcoin jest obecnie wyceniany na około 2.600 -2.700 $. Inwestorzy zastanawiają się, czy Bitcoin stanie się w końcu realną formą handlu.

 

W przeszłości byli już tacy, którzy próbowali powstrzymać ten silny pęd. Główne pytania dotyczą budowy Bitcoina, jak je wykorzystuje, czy jest bezpieczny.

 

Bliższe spojrzenie na Bitcoina

 

Pierwszą rzeczą do odnotowania jest to, że wartość Bitcoin jest pod wpływem podobnych zmiennych, które mogą powodować, że złoto ulegnie fluktuacji.

 

Oto niektóre przykłady:

 

-Podaż i popyt
-Zmienność rynku
-Zdolność do zabezpieczenia Blockchain
-Wpływ mediów
-Wydarzenia geopolityczne i spekulacje inwestorów

 

Głównym powodem, dla którego Bitcoin zyskał na znaczeniu jest to, że kraje, takie jak Japonia i Chiny, stają się bardziej łagodniejsze w odniesieniu do transakcji dokonywanych tą metodą.

 

Ważne jest również podkreślenie tego, że niedawne ataki złośliwego oprogramowania spowodowały, że wiele osób doświadczonych technologicznie zaczęło rozważać Bitcoina jako bezpieczną alternatywę dla innych form transakcji elektronicznych, które mogą być przedmiotem kradzieży danych.

 

Głównym pytaniem jest to, czy inwestor generalny będzie w stanie uczestniczyć w sektorze kryptowalut.

 

Czy Bitcoin może być używany jako złoto?

 

Złoto wzrosło do tej pory o 10 procent w 2017 roku. Bitcoin zyskał niesamowite 153 procent. Więc jasne jest, że ktoś może być zainteresowany inwestycją w Bitcoina.

 

Czy jednak można handlować tą walutą elektroniczną za pomocą tych samych technik, co złotem?

 

Podstawowym punktem wyjścia jest to, że Bitcoin może być przedmiotem obrotu na prywatnych kontach.

 

Niektórzy mogą to zobaczyć w taki sam sposób, jak transakcja na rynku Forex, ponieważ inwestor zasadniczo wymienia wartość jednej waluty na inną. Nadal nie wiadomo, czy wymiana ta stanie się bardziej rozpowszechniona w przyszłości.

 

Firma Bitcoin wyróżniała się znacząco w dużych transakcjach. Na przykład jacht warty 11 milionów dolarów został zakupiony w 2014 roku za pomocą BTC. Możemy tylko założyć, że inne prywatne transakcje miały miejsce za znacznie bardziej większe pieniądze.

 

Czy będziemy świadkami kiedy Bitcoin zastąpi złoto? Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że jego aktualny wzrost przyciąga uwagę inwestorów z całego świata.