Globalny strateg marketingowy JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, mówi, że Bitcoin może odrodzić się na Wall Street

 

07.02.2019

 

“Stabilność, jaką obserwujemy obecnie na rynku kryptowalut, stanowi krok na drodze do większego uczestnictwa inwestorów instytucjonalnych w przyszłości” – powiedział Panigirtzoglou.

Panigirtzoglou przewiduje, że firmy będą wykazywać odnowione zainteresowanie kryptowalutami, ponieważ stabilność na rynku rośnie, a technologia Blockchain jest coraz ważniejsza. Dodał, że odrodzenie Bitcoina może zająć wiele lat, ponieważ regulatorzy są nieco powolni w realizacji potencjału kryptowalut.

Wielu przewidywało, że zwiększone zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych na Wall Street wprowadziłoby bardzo potrzebny kapitał do przestrzeni kryptowalutowej, szczególnie po tym, jak w roku 2018 rynek poniósł straty. W czerwcu 2018 r., współzałożyciel Cardano (ADA) Charles Hoskinson powiedział, że wejście Wall Street do sektora przyniesie dziesiątki bilionów dolarów.

Jednak niektóre raporty z końca zeszłego roku sugerują, że Wall Street przełożył swoje plany dotyczące kryptowalut, ponieważ rynek nadal spadał. Pod koniec grudnia Bloomberg poinformował, że główne firmy z sektora finansowego, takie jak gigant bankowy Goldman Sachs, wielonarodowa firma finansowa Morgan Stanley i konsorcjum bankowe Citigroup Inc., odłożyły na półkę projekty związane z kryptowalutami w najbliższej przyszłości.

Prezes Twittera, Jack Dorsey, pozostaje optymistą co do przyszłości Bitcoina, ponieważ jest to rzekomo jedyna kryptowaluta, którą posiada. Dorsey powiedział, że Bitcoin ma “świetną markę” i że “Bitcoin jest odporny, Bitcoin jest pryncypialny, Bitcoin wywodzi się z internetowych ideałów”

Dorsey posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​Bitcoin stanie się wspólną walutą świata w ciągu dekady, stwierdzając:

“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, Internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to Bitcoin”

Źródło obrazu: 123rf.com