Bitcoin nadal przekształca życie i działalność gospodarczą na całym świecie niemal każdego dnia. Najnowszym rozwiązaniem są chwilowe przelewy ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku za pomocą Satoshi z opłatą wynoszącą 2%

 

 

 

William Madden, dyrektor naczelny Bridge21, powiedział w wywiadzie, że “szybkość dostarczenia różni się w zależności od krajów wysyłających i przyjmujących, ale transakcja jest zwykle zakończona w ciągu kilku minut, w godzinach pracy banków. Często w kilka sekund.”

 

Dzięki platformie podłączonej do giełd znajdujących się w różnych krajach, gdy klient wysyła fundusze, kwota ta jest potrącana z jego konta bankowego w kraju wysyłającym. Następnie kupuje się jednostki Bitcoin w walucie wysyłającego, a jednocześnie sprzedaje się je w walucie przyjmującego, po to, aby następnie środki zostały zdeponowane na rachunku bankowym odbiorcy.

 
Bitcoin a przelewy bankowe

 
Ta innowacyjna usługa transakcji finansowych bije tradycyjne przelewy bankowe w każdej sferze. W zasadzie eliminuje ukryte opłaty związane z wahaniem kursów, koszty przesyłowe oraz ogranicza czas oczekiwania na podjęcie środków i przesłanie ich do miejsca ich przeznaczenia.

Wyjaśniając dalej, Madden stwierdził, że intencją firmy jest wysyłanie pieniędzy na całym świecie, w sposób podobny do tego, w jaki obecnie komunikujemy się z ludźmi znajdującymi się w różnych miejscach. Ten ekspert powiedział, że nowy przekaz jest szybszy i tańszy niż wysyłanie fizycznych pieniędzy do kogoś w innym państwie.

 
Jak powiedział:
– Firmy i osoby prywatne będą oczekiwać tego typu wyników w przyszłości, podobnie jak robią dziś z przepływem informacji. Widzimy zapotrzebowanie na te usługi, szczególnie w miejscach, co do których nie oczekiwaliśmy takich potrzeb. To są państwa, które są zaniedbane pod względem tradycyjnych przekazów pieniężnych.

 
Mur Trumpa

W kwestii tego, jak wiele pieniędzy zostało do tej pory wysłane do Meksyku, od początku istnienia serwisu, dyrektor naczelny Bridge21 nie odpowiedział, powołując się na konkurencję i powody związane z umowami.

 
Gdy zapytano go, czy firma nie naraża się na gniew rządu Donalda Trumpa, powiedział:

 
– Widziałem NAFTA przekształconą przez obecną administrację, ale będę naprawdę zaskoczony, kiedy zobaczę embargo handlowe lub kontrolę kapitału między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Jeśli się mylę, a scenariusz w ten sposób rozwinie się, to będziemy musieli dostosować do niej charakter naszej działalności.

 

16.01.17