Powodem, dla którego amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa i Wymiany (SEC) odmówiła dostępu do funduszy kryptowalutowych (ETF), jest fakt, że przemysł nie pasuje wnioskodawcy, zgodnie z tym, co powiedział prezes CNBC

 

05.09.2018

 

W wywiadzie udzielonym przez CNBC “The Coin Rush” Bill Barhydt zasugerował, że SEC odrzucił ETF, ponieważ ludzie, którzy robią aplikacje, nie pasują do tego, do kogo SEC przyzwyczaił się.

Barhydt powiedział, że aby uzyskać zatwierdzenie ETF, powinien być wnioskodawca, który “wygląda” zgodnie z oczekiwaniami SEC. Ponadto zauważył, że zaufana organizacja finansowa ma większe szanse na uzyskanie zatwierdzenia niż startup lub stosunkowo nieznana firma. Barhydt przewidział, że SEC w końcu zatwierdzi ETF Bitcoin ale dopiero w przyszłym roku:

“To się wydarzy w przyszłym roku, ja bym się na to nastawił, jest na to zbyt duży popyt”

Wypowiedzi Barhydta następują po szeroko rozpowszechnionych odrzuceniach aplikacji ETF Bitcoin. W lipcu SEC odmówił apelacji o zastosowanie funduszu wymiany Bitcoinów przez braci Tylera i Camerona Winklevossa. 7 sierpnia regulator odroczył decyzję firmie finansowej SolidX do 30 września.

W ubiegłym miesiącu dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, zasugerował, że ETF BTC zajmie dość długi czas zanim zostanie zaakceptowany, mówiąc, że kryptowaluty są wciąż na wczesnym etapie. Morehead zauważył, że najnowszym aktywem, który uzyskał aprobatę SEC dla certyfikacji ETF, była miedź, metal, który jest na ziemi od około 10 tys., lat.