Największe kantory i giełdy kryptowalutowe potwierdziły, że Bitcoin przekroczył wartość 1,119 dolarów, co jest spowodowane decyzją japońskiego rządu, który uznał tę kryptowalutę jako legalny środek płatniczy

 

 

Pierwszego kwietnia, zaproponowanemu przez Japanese Financial System Council projektowi ustawy o legalizacji Bitcoina, pokazano zielone światło. Według The Japan Times, ustawa została zaproponowana w grudniu 2015 roku, a celem jej było zapobieganie nieautoryzowanym wymianom Bitcoinów, takich jakie miały miejsce na łamach Mt. Gox.

 

W roku 2015, FSC zauważyło, że proponowana ustawa wymagałaby zgody na funkcjonowanie kantorów, giełd i usługodawców kryptowalutowych ze strony największego finansowego organu w kraju, Financial Services Agency. Proces wydania pozwolenia składa się z analizy zgodności z systemami KYC oraz AML. Od tamtego czasu, FSC współpracowało z FSA i innymi prawodawcami, aby stworzyć środowisko prawne dla wymian Bitcoinów, co miałoby skończyć się uznaniem tej kryptowaluty za oficjalny środek płatniczy. Pierwszego kwietnia, ustawa weszła w życie, a Japonia przestała przymykać oczy na Bitcoina.

 

Bitcoin z powrotem staje na nogi

 

Nic dziwnego, że w związku z tymi wydarzeniami, cena Bitcoina zaczęła wzrastać, szczególnie, że Japonia ma w swoich rękach 34,46% światowego rynku Bitcoin. Różne źródła potwierdzają, że w kraju tym dziennie nowych właścicieli znajdują Bitcoiny warte 120 milionów dolarów. Osiągnięcie wartości 1,119 dolarów przyszło dla Bitcoina w idealnym czasie, gdyż przez ostatnie dni cierpiał on na zadyszkę, spowodowaną licznymi problemami ze skalowalnością oraz negatywną decyzją w sprawie COIN ETF.

 

Mówi się, że to nie koniec wzrostu wartości Bitcoina w najbliższym czasie – pozytywne podejście władz w Japonii oraz zwiększający się poziom aktywacji SegWit, może poskutkować powrotem tej kryptowaluty gdzieś w okolice rekordowej formy sprzed miesiąca.

05.04.2017