Michael Novogratz powiedział w wywiadzie, że uważa, że ​​wartość Bitcoina osiągnie 10 000 USD w ciągu sześciu do dziesięciu miesięcy

 

 

11.10.2017

Novogratz, były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress i były partner w Goldman Sachs, powiedział, że odchodzi na emeryturę, aby założyć fundusz 500 milionów dolarów na kryptowaluty, tokeny ICO i związane z nimi startupy.

Fundusz nosi nazwę Galaxy Digital Asset, a Novogratz powiedział, że przeznaczył 150 milionów dolarów na swoje przedsięwzięcie i chce uzyskać pozostałą resztę do stycznia. Pozostałe fundusze wpłacą inni menedżerowie funduszy hedgingowych.

Zamiast koncentrować się na wąskim zakresie kryptowalut, miliarder zamierza inwestować w sposób niedyskryminujący lub “bawić się całym ekosystemem”.

W wywiadzie dla Fast Money z CNBC, Novogratz nazywał wschodzący krajobraz “rewolucją”, stwierdzając:

Nigdy nie myślałem, że przejdę na emeryturę, ale ta przestrzeń jest tak ekscytująca, że ​​teraz zdecydowałem się na budowę firmy, zatrudnię całą masę inteligentnych ludzi, a będziemy gromadzić fundusz … i miejmy nadzieję, że uda nam się wykorzystać tą rewolucję, zdecentralizowaną rewolucję.

Novogratz przyrównył Bitcoina do cyfrowego złota i powiedział, że technologia zaczyna nabierać coraz większego znaczenia, gdy coraz bardziej zbliżamy się do cyfryzacji.

Novogratz nadal uważa, że choć Bitcoin jest bańką, ta mania jest usprawiedliwiona, ponieważ jest to naturalny postęp technologiczny, który obiecuje zasadniczo zmienić nasze życie. Bitcoin ma stać się “największą bańką naszych czasów”, po czym dodał, że może szybko osiągnąć pułap 10.000 dolarów z powodu szybko rosnącego zainteresowania.