Cena Bitcoina nadal rośnie, zdobywając 3 tys., dolarów zaledwie kilka dni po SegWicie

 

07.08.2017

 

Ten sukces odnosi się nie tylko do ciągłego wzrostu ceny w ciągu ostatnich lat, ale także szybkości powrotu do zdrowia po tak zwanej “aktualizacji”. Rozwiązanie to ostatecznie okazało się korzystne dla Bitcoina, a inwestorzy wycofywali część kapitału z Bitcoin Casha, kupując więcej Bitcoina i Altcoinów, przy czym prawie 100 największych kryptowalut zyskuje coraz większy kapitał.

 

Inne powody wskazane przez Gaurav za jego pozytywne nastawienie do BTC to fakt, że coraz więcej funduszy instytucjonalnych trafia do Bitcoin, a sam wzrost cen przyciąga coraz więcej inwestorów.

 

“Regulacje prawne, zwiększające się zainteresowanie mediów, wzrastającą użyteczność i akceptacja, to czynniki, które przyczyniają się do popularności Bitcoina. Ostatnio EU zapowiedziało, że ​​może zamrozić konta bankowe klientów, aby zapobiec bankructwu banków”

 

Bitcoin będzie wart 10 tys., dolarów w ciągu 3 lat

 

Gaurav kontynuuje zauważając, że przyglądając się temu, co Bitcoin osiągnął już w pierwszych latach, pomimo że tylko niewielka część populacji sama popierała go tylko z kilku powodów, z których najważniejsza jest wolność, w porównaniu do tego jaką przynosi ludziom kłopotliwy system bankowy, oraz to, że BTC nikt im nie zabierze.

 

Zauważa również, że w ostatnich latach cena Bitcoina może być postrzegana jako krzywa paraboliczna, która prędzej czy później wyniesie ją w ciągu trzech lat do ponad 10 tys., dolarów, a ludzie, którzy przed obawą zamrożenia ich środków przez banki zaczną przenosić swój kapitał w Bitcoina może spowodować dużo wyższą cenę.

 

Bitcoina nie jest kontrolowany przez nikogo

 

Simon Dixon, prezes BnkToTheFuture, podkreśla, że ​​Bitcoin jest jedną z kryptowalut na świecie, która nie jest kontrolowany przez nikogo, jest zabezpieczona przez największe sieći komputerowe na świecie i ma dobrą politykę pieniężną.

 

Teraz z większą skalowalnością, Bitcoin może sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu, a duże pieniądze wchodzą na rynek.

 

Dixon zauważa również, że Bitcoin na pewno napotyka więcej wyzwań w trakcie jego rozwoju, ponieważ wspólnota stara się poprawić skalowalność, rozwiązywać więcej problemów z prywatnością i innymi cechami, jakie społeczność oczekuję.

 

Dixon mówi również, że banki centralne i rządy wkrótce zdadzą sobie sprawę, że utrzymanie w bilansie Bitcoina może być mądrym ruchem. Instytucje finansowe będą też tworzyć alternatywy do konkurowania, ale wszystkie będą kontrolowane i będą realizować podobną politykę monetarną jak tradycyjne pieniądze fiatowe, przez co Bitcoin będzie tylko rósł.

 

“Ten typ innowacji finansowych zdarzy się tylko raz w życiu”

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.