Podczas gdy oraz więcej giełd kryptowalutowych odmawia wsparcia dla SegWit2x, jeszcze inny fork może się wkrótce pojawić pod nazwą Bitcoin Silver

 

 

 

25.10.2017

Niecały dzień po powstaniu Bitcoin Gold, z rozwidlonego łańcucha bloków BTC, programiści Bitcoin Silver napisali na forum Bitcointalk, że zamierzają „znowu zdecentralizować Bitcoin”.

Ich opis brzmi:

[…] Bitcoin Silver chce zapewnić możliwość dla wielu nowych ludzi z całego świata do udziału w procesie wydobywczym z powszechnie dostępnego sprzętu konsumenckiego, który jest produkowany i dystrybuowany przez renomowane korporacje głównego nurtu.

Obecnie jeszcze żadne szczegóły techniczne nie są dostępne, Bitcoin Silver będzie szedł śladami Bitcoina metodą dystrybucji środków finansowych i być dostępnym dla posiadaczy klucz prywatny BTC już w grudniu. Dokładny blok, przy którym wystąpi kolejne rozwidlenie, nie jest jeszcze znany.

Bitcoin stracił około osiem procent w ciągu 24 godzin po powstaniu Bitcoin Gold, a także z powodu niepewności odnośnie forka SegWit2x.

Zapowiedzi jak 2x będzie traktowany pojawiają się niemal codziennie od głównych graczy rynku, z różnymi decyzjami.

W środę, platforma handlowa ANXPRO poinformowała, że „nie będzie wspierała hard forka Bitcoin SegWit2x w najbliższej przyszłości”.

W wiadomościach e-mail wysłanych do użytkowników poinformowali, że:

Bezpieczeństwo i stabilność jest zawsze naszym najwyższym priorytetem, a ANXPRO nie może jeszcze w tym momencie obsługiwać niesprawdzonych i nietrwałych łańcuchów bloków.

W tym samym czasie giełda Coinbase zdawała się odwracać do pozycji wspierającej fork 2x, a prezes Brian Armstrong przepraszał za brak “przejrzystości”.