W ostatnich miesiącach wiadomości o Bitcoinie, które są szeroko kupowane i wydobywane w Wenezueli, doprowadziły do licznych plotek dotyczących wzrostu i zapotrzebowania na kryptowaluty

 

 

 

25.09.2017

Wywiad z Danielem Osorio w CNBC wskazuje, że kraj ten może wkrótce zostać “zbitcoinizowany”.

Osorio, który spędza około tygodnia w miesiącu w południowoamerykańskim kraju, został zapytany na temat problemów z hiperinflacją, przed którymi stoją Wenezuelczycy. Podczas wywiadu wyjaśnił, że prosty obiad kosztuje 200 000 boliwarów, czyli około 8-10 dolarów.

Aby zapłacić za lunch, mieszkańcy zaczynają przyjmować tylko Bitcoiny lub obce waluty. Problem, według Osorio, jest taki, że w przeciwieństwie do Zimbabwe i innych państw, w których hiperinflacja przyniosła straty, Wenezuela nie ma dostępu do wystarczających funduszy na zarządzanie gospodarką.

Mieszkańcy w związku z tym zwrócili się całkowicie do płatności Bitcoinami, aby móc funkcjonować ekonomicznie. Ponieważ Bitcoin jest niezależny od czarnego rynku Boliwarów, jest to stała platforma wymiany dla biznesu. Pod koniec Osorio powiedział:

Być może będziemy świadkami pierwszej “Bitcoinizacji” suwerennego państwa.

Miłośnicy kryptowalut twierdzą, że jest to tylko pierwszy z wielu, gdyż płynność i dostęp do wykładu wzrastają wykładniczo.