Nowy pozew został złożony w związku z kontrowersyjnym programem inwestycji kryptowalutowych BitConnect, już drugi taki przypadek w ostatnim miesiącu

 

 

 

30.01.2018

Pozew, złożony w imieniu rezydenta Kentucky Briana Page, oskarża BitConnect International, BitConnect LTD, Bitcoinnect Trading LTD i Ryana Maasen.

Strona starała się odzyskać straty poniesione w wyniku spadku ceny BitConnect (BCC) po tym, jak giełda zamknęła swoją platformę kredytową i giełdę. BCC jest sprzedawany na poziomie około 6,20 USD, co stanowi znaczny spadek, biorąc pod uwagę, że wart był ponad 300 USD miesiąc temu.

W skardze strona oskarża BitConnect o operowanie schematem Ponziego, zauważając, że inwestorzy byli zobowiązani do przeniesienia swoich kryptowalut na giełdę w zamian za jednostki BCC, które wówczas byłyby główną inwestycją.

Strona cytowała twierdzenia BitConnect, że zapewni on zwrot w wysokości 3 000 procent w ciągu roku lub miesięczny zwrot w wysokości 40 procent jako powód, dla którego inwestorzy będą korzystali z BitConnect.

Nie jest odnotowane, że Bitconnect może jednostronnie zamknąć swoją platformę kredytową, zamienić wszystkie inwestycje ludzi w BCC, pozyskać rynek BCC, eliminując jakąkolwiek przyszłą wartość i zamknąć sklep.

Pozew twierdzi również, że Ryan Maasen działał jako niezarejestrowany agent BitConnect i czerpał zyski z wprowadzania inwestorów w błąd co do potencjalnych zysków, jakie mogliby uzyskać.