Bitfury właśnie ogłosił oficjalny dokument, we współpracy z Olaoluwa Osuntokun i innymi z zespołu Błyskawica Network proponując nowe algorytmiczne rozwiązanie problemu routingu.

Algorytm hybrydowy trasy proponuje, zgodnie z komunikatem prasowym, że trasę można znalezć tak szybko jak to możliwe. Według whitepaper algorytm wykorzystuje to do aktywnej aktualizacji tabeli routingu i zbiera reaktywne informacje na podstawie wniosku routingu pozwalając na połączenia między dowolnymi kanałami płatności. Oficjalny dokument stwierdza, że algorytm hybrydowy routingu jest kompatybilny z torem routingu. Komunikat prasowy oznajmia, że rozwiązanie umożliwia Sieci Błyskawicznej wykonać 400 operacji na sekundę oraz 100000 transakcji na sekundę do sieci ogólnej. Algorytm routingu może pracować z aż 100 tysiącami węzłów Sieci Błyskawicy według symulacji. Znaczna liczba węzłów Błyskawicy sieci musi być w trybie online nie jest to wymagane w Bitcoin i nie jest to problem ładowania kanałów. Jest to ważny krok do funkcjonowania Sieci Błyskawicy zaproponowany jako ostateczne rozwiązanie skalowalności Bitcoin. Nie jest jeszcze jasne, kiedy może przejść do działania pojawiały się sugestie, że Sieć Błyskawica byłaby przez czerwiec tego roku i jeszcze przez całe lato, ale teraz wydaje się bardzo mało prawdopodobne ponieważ nie rozpoczął się jeszcze proces aktywacji, która może potrwać do kilku miesięcy w zależności od odpowiedzi górników.

Jednak roztwór roboczy z algorytmem trasowania zanotował znaczny postęp co potencjalnie pozwala na praktycznie nieograniczone mikropłatności otwierając nowe rynki i zastosowania Bitcoin. Na 100000 transakcji na sekundę, sieć będzie działać na pięciokrotnej pojemności Visa, obsługując niemal wszystkie bieżące transakcje na świecie. Jak to będzie praktyce to się okaże.