BitGo zadeklarował, że jego systemy nie zostały naruszone, a oprogramowanie funkcjonowało prawidłowo podczas ataku hakerskiego.

 

 

Współzałożyciel i dyrektor naczelny BitGo, Mike Belshe na pisał na firmowym blogu:

 
“Naszym zadaniem jest chronienie waszych jednostek Bitcoin i praca nad poprawieniem bezpieczeństwa usług. Systemy BitGo nie zostały uszkodzone podczas ataku, a nasze oprogramowanie funkcjonowało poprawnie. To wyjaśnienie może być niewłaściwe, ponieważ każdy chce wiedzieć, co trzeba zmienić w celu uniknięcia czegoś takiego w przyszłości. Rozumiemy to. Na szczęście, konfiguracja Bitfinex była unikalna i inni klienci BitGo nie muszą podejmować natychmiastowych kroków.

Ta opinia pojawiła się po tym, jak w społeczności Bitcoin stwierdzono, że BitGo powinien czuć się odpowiedzialny za atak hakerski.
Bitfinex korzystał z oprogramowania BitGo jako części swojego systemu bezpieczeństwa do czasu ataku. Giełda Bitcoin straciła niemal 70 milionów dolarów w jednostkach 2 sierpnia po złamaniu zabezpieczeń. Wszelkie operacje zostały wstrzymane, mimo że kradzież ograniczała się do portfeli, a inne tokeny cyfrowe pozostały bezpieczne.

 
Nowe raporty sugerują, ze traderzy z Bitfinex mają teraz zrzucić się i spłacić ukradzioną kwotę, ponieważ firma skupia się teraz na wdrożeniu scenariusza „społecznego pokrycia straty”.

 
Nieustanowienie jakichkolwiek limitów bezpieczeństwa pozwoliło na wypłatę jednostek Bitcoin. Niepotwierdzona plotka mówi, że najprawdopodobniej podniesiono limity API Bitfinexu. Najważniejszym elementem jest fakt, dlaczego BitGo pozwoliło na wypłatę około 120 000 jednostek Bitcoin z kont tysięcy użytkowników Bitcoin w ciągu trzech godzin.

 
Belshe dodał:

 
„W świetle tego zdarzenia, trzeba stwierdzić, że jest to gratka dla każdego, kto chciałby przeprowadzić dogłębny test procesów bezpieczeństwa i ryzyka. W przypadku takiego działania, systemy są testowane odnośnie tego, ile mogą znieść.

 
Nigdy nie pozwolimy, aby aktywne śledztwo utrudniało nam wykonywanie naszych obowiązków informowania o ryzyku, jakie mogą ponosić wasze portfele. Bezpieczeństwo nie jest statyczne, podobnie jak my. Musimy dokonać zmian, aby upewnić się, że można działać szybko i wszechstronnie.”

Bitfinex twierdzi, że obecnie jest w trakcie przywracania strony i zezwolenia użytkownikom na zalogowanie się i sprawdzenie stanów ich kont. Jednak trading, depozyty oraz wypłaty na razie zostały zawieszone.

 

08.08.16