Plotki, że Chiny mają zakazać handel Bitcoinem nadal krążą a wypowiedzi Chińskich giełd nadal są różne

 

13.09.2017

 

BitKan Zawiesza OTC Trading

We wtorek regionalny portal informacyjny cnLedger poinformował, że ​​BitKan jeden z najbardziej popularnych chińskich usług sprzedaży bezgotówkowej (OTC) – zawiesi swoją działalność 14 września w odpowiedzi na zakaz banku dotyczący (ICO).

Zawieszenie będzie miało wpływ zarówno na  mobilnych jak i internetowych użytkowników wymiany BitToros firmy BitKan, witryna internetowa firmy jest najbardziej popularna w kraju. Użytkownicy nadal będą mogli uzyskać dostęp do funkcji portfela  ale firma nie określiła się kiedy ponownie włączy transakcje kryptowalutowe.

ViaBTC

ViaBTC nie będzie brał udział w strajku, dodatkowo platforma poinformowała, że zamierza dodać siedem par kryptowalutowych w swoim serwisie.

Jest to istotne, ponieważ w zeszłym tygodniu prezes ViaBTC, Haipo Yang, podsumował, że Chiny wyłączą wszystkie wymiany. Na pytanie jednego z użytkowników czy ViaBTC zostanie zamknięte, Yang odpowiada, że ViaBTC nie zostanie zamknięte. Jeśli PBoC podejmie kroki przeciwko chińskim transakcjom Bitcoinowym, Yang mówi, że ViaBTC przestanie przyjmować depozyty fiat i wycofać parę transakcyjną CNY.

 

Z sytuacji opisywanej powyżej wynika, że giełda ViaBTC chce się zabezpieczyć w ten sposób przed zamknięcie firmy przez rząd Chiński. Yang podchodzi spokojnie do tych plotek i czeka na dalszy rozwój wydarzeń, jednak sugeruje, że nie powinno dojść do zakazu gdyż cała sytuacja dotyczy ICO.