Polski monitor giełd bitcoinowych

 

 

Bitmonitor to aplikacja, która istnieje w internecie od 2013 roku. Przez pierwsze lata działalności, jedyną funkcjonalnością Bitmonitora był wykres około 10 giełd z różnych krajów. Aplikacja nie zachwycała wyglądem oraz szybkością działania. Wszystko jednak zmieniło się na koniec 2016 roku, gdy Bitmonitor zmienił właściciela. 3 młodych entuzjastów kryptowalut postanowiło postawić Bitmonitor na nogi. Odkupili aplikację i w styczniu 2017 roku uruchomili nową wersję. Aktualnie aplikacja jest prężnie rozwijana. Przyjemny i przejrzysty interfejs był początkiem zmian w Bitmonitorze. Wkrótce dodano wiele nowych giełd i obecnie jest ich blisko 20, a wśród nich najpopularniejsze, takie jak Kraken, BTCChina czy rodzimy Bitmarket.

 

 

Wykresy obejmują rozległy zakres czasu od szczegółowego kilkuminutowego po takie obejmujące cały rok. Użytkownik może przeglądać wszystkie giełdy jednocześnie lub zawęzić wykres tylko do interesujących go giełd. Aby poznać szczegóły giełdy, jej wolumen oraz wykresy BID/ASK wystarczy kliknąć w nazwę giełdy.

 

Aktualnie na bitmonitor.pl korzystać można z kilku ciekawych funkcjonalności. Autorzy wprowadzili czat, na którym można podyskutować z innymi entuzjastami Bitcoinów oraz kalkulator, aby szybko można było dokonać kalkulacji posiadanej waluty na BTC. Bardzo ciekawą opcją Bitmonitora jest również interaktywna mapa świata z zaznaczonymi tysiącami punktów w których honorowana jest płatność Bitcoinami.

 

Zgodnie z zapowiedziami twórców, to tylko początek wielkich zmian w aplikacji i już niedługo możemy spodziewać się chociażby osobistych kont użytkowników z bardzo dużymi opcjami personalizacji Bitmonitora czy systemem powiadomień.

 
W najbliższy czasie do Bitmonitora zostaną wprowadzone kolejne usprawnienia:

 
● Publiczny interfejs API dla programistów
● Widgety, które można będzie umieścić na własnej stronie
● Różne zestawienia danych o kursach w plikach Excel do pobrania przez użytkowników

09.05.2017