BitTorrent ogłosił, że jego macierzysty token, BitTorrent Token (BTT), oparty na protokole Tron, jest teraz obsługiwany przez bramkę płatności CoinPayments

 

08.02.2019

 

BitTorrent uruchomił swój token BTT w styczniu – był to pierwszy pełny krok w kierunku stworzenia ekosystemu, który pozwala na udostępnianie treści, około sześciu miesięcy po przejęciu firmy przez zdecentralizowany startup internetowy Tron.

BitTorrent ma współpracować z CoinPayments w zakresie obsługi płatności Tron (TRX), Bitcoin (BTC) i Binance Coin (BNB) dla usług premium. Po dodaniu obsługi BTT użytkownicy będą mogli teraz korzystać z tokena do opłacania subskrypcji BitTorrent i μTorrent Pro, które oferują konwersję plików, strumieniowanie jakości HD i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Justin Sun, założyciel firmy Tron i dyrektor generalny BitTorrenta, wyjaśnił plan działania na rzecz tokenizacji ekosystemu BitTorrent, stwierdzając, że partnerstwo z CoinPayments jest próbą “uczynienia BitTorrenta (BTT) płynnym na rynku online zanim token zostanie w pełni zintegrowany z produktami stacjonarnymi i mobilnymi”.

BitTorrent – stworzony w 2004 roku – ma ponad 100 milionów użytkowników w swojej zdecentralizowanej sieci p2p.

Źródło obrazu: 123rf.com