Klienci będą mogli wysyłać fundusze płacąc równowartość altcoin z wypłatą lub przelewem. Wymiana będzie ponosić opłatę 0,5% co Bitwala uznaje za najniższą obecnie dostępną opłatę.

Erik Voorhees, ShapShift.io CEO, powiedział, że wszystkie czołowe waluty cyfrowe mogą finansować przelew SEPA. Powiedział również, że z zadowoleniem przyjmuje możliwość świadczenia usług w Europie. Jedno z najlepszych zastosowań kryptowaluty ma być w stanie natychmiast przenieść fundusze między krajami.

Bitwala zapewnia jedną z profesjonalnych usług dla europejskich przelewów SEPA, a teraz za głównym atutem blockchain jest metoda finansowania. Jorg von Minckwitz założyciel i dyrektor generalny Bitwala powiedział w wywiadzie dla CNN, że myśli iż to właśnie Ethereum będzie najczęściej używaną kryptowalutą na naszej platformie. Wielu ludzi którzy proszą o altcoin było ogromnie zainteresowanych Ethereum.

Minckwitz zauważa, że Bitwala uczyni jego usługi płatnicze EmailPay dostępne dla wszystkich obsługiwanych altcoins. Użytkownik EmailPay potrzebuje tylko adresu e-mail odbiorcy oraz kwotę pieniędzy, które chce wysłać. Użytkownicy mogą wysyłać płatności do dowolnej kwoty. W pełni zarejstrowany użytkownik Bitwala może przenieść do 50000zł miesięcznie.

EmailPay rozszerzony o korzyści QuickPay pozwala wyeliminować loginy i hasła związane z opłacaniem rachunków za pośrednictwem platformy Bitwala.

BitPay niedawno zatwierdził  ShapeShift w blogu, jest opisany w taki sposób, że można wykorzystać go do zapłacenia za rzeczy w kryptowalucie lub innych.