Laboratorium badawcze Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych ujawniło, że rozpatruje zastosowanie Blockchain w systemie zarządzania siecią nowej generacji

 

 

 

31.10.2017

Przed Senacką Komisją ds. Energii i Zasobów Naturalnych ogłosił to Carl Imhoff, kierownik w Pacific Northwest National Laboratory (PNNL), i powiedział, że technologia ta może ułatwić wymianę energii w schemacie peer-to-peer.

Oświadczając, że laboratorium badawcze aktywnie bada te zastosowania technologii, powiedział członkom komisji:

PNNL współpracuje obecnie z DOE i partnerami z branży w celu określenia optymalnego wykorzystania takich elastycznych koncepcji danych jak chociażby Blockchain, w konstrukcjach rynków wschodzących, takich jak energia transaktywna.

Blockchain, jak wyjaśnił w przygotowanym oświadczeniu, “może być częścią modernizacji sieci, zachęcać do rozproszonych systemów wytwarzania i przechowywania energii oraz pomóc w zabezpieczeniu rynków wschodzących”.

Potencjał modernizacji systemów energetycznych za pomocą Blockchain jest obecnie badany zarówno przez przedsiębiorstwa startupowe, jak i przedsiębiorstwa globalne, a jego zdecentralizowana natura oferuje nowy sposób dystrybucji lub finansowania źródeł energii.

Ponadto dla Departamentu Energii Blockchain nie jest rzeczą obcą. W styczniu agencja zaczęła proponować temat badań nad Blockchain – “nowe koncepcje systemów energetycznych, które opierają się na Blockchain”.