Badanie dotyczące inicjatyw w zakresie cyfrowej transformacji JPMorgan ujawniło, że Blockchain jest kluczową technologią dla planu działania banku

 

04.10.2018

 

RM przeanalizował strategie JPMorgan obejmujące całe przedsiębiorstwo, aby zabezpieczyć swoją przewagę konkurencyjną przed konkurencyjnymi bankami, firmami niefinansowymi i startupami fintech. Bank podobno przeznaczył 10,8 miliarda dolarów na technologię Blockchain w 2018 r., z czego 5 miliardów zostanie przeznaczone na inwestycje fintech.

Badanie obejmuje plan działań związanych z transformacją cyfrową JPMorgan, a Blockchain jest pierwszą w szeregu najnowocześniejszą technologią, która jest realizowana przez bank – w tym big data, chmura, sztuczna inteligencja (AI) i robotyka.

Przedstawiono w nim szereg podejść, które podjął JPMorgan, w tym tworzenie akceleratorów i inkubatorów, inwestowanie, pozyskiwanie lub tworzenie partnerstw z startupami fintech oraz odchodzenie od dotychczasowych systemów w kierunku nowszych.

Jak podkreśla RM, wszystkie te strategie są częścią dążenia do zostania wiodącym bankiem cyfrowym. Badanie nakreśla również zalecenia dla innych uczestników rynku, aby podobnie objąć szeroko zakrojone innowacje fintech.

JPMorgan rozszerzył swoją platformę płatności Blockchain na ponad 75 międzynarodowych banków w ramach połączonych wysiłków uczestników w celu zwalczania konkurencji spoza sektora bankowego.