Portfel Bitcoin i dostawca bloków zasobu, Blockchain, został ogłoszony partnerem rządu w Dubaju. Celem współpracy jest wypełnienie ostatniego celu rządu, czyli  przełączenia wszystkich dokumentów rządowych i transakcji na blockchain do 2020 roku

 

 

 

Przemawiając na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, w Szwajcarii, dyrektor naczelny Blockchain, Peter Smith, ujawnił również plany rozbudowy firmy, dzięki którym miała ona zwiększyć swoją obecność na Bliskim Wschodzie. Jak donosi regionalna publikacja The National, Smith stwierdził:

 

– Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni wobec Bliskiego Wschodu i planujemy zainwestować tam duże pieniądze. Jestem bardzo podekscytowany. Jest to świetna okazja, aby zbudować nową infrastrukturę finansową w tym regionie.

 

100% Blockchain

 

Dyrektor nie podał szczegółowych informacji na temat inwestycji, ani jej wartości, ale jeśli o można wierzyć artykułowi, partnerstwo Blockchain z rządem Dubaju jest znaczących osiągnięciem dla tego startupu.

 

Współpraca Blockchain z Dubajem została po raz pierwszy ujawniona w  październiku 2016 roku, kiedy książę koronny Dubaju, Hamdan bin Mohammed, ogłosił program “Dubaj Blockchain Strategy”. Mapa drogowa wskazuje na rząd Dubaju jako podmiot wykonujący wszystkie swoje transakcje w blockchain już w 2020 roku. Książę stwierdził, że Dubaj byłby pierwszym rządem na świecie, który dokonałby czegoś takiego.

 

Dubaj jest, jak się okazuje, doskonałym miejscem dla skupienia aktywności Bitcoin i blockchain. Wszystko rozpoczęło się, kiedy zdecydowano się ustanowić to miejsce centralnym emiratem oraz powołano Globalną Radę Blockchain na początku roku 2016. W maju 2016 roku, rezydujący w Dubaju startup i giełda Bitcoin, BitOasis, zakończył udaną pierwszą rundę pozyskiwania finansowania . Firma oficjalnie została wprowadzona na rynek jako giełda we wrześniu ubiegłego roku.

 

Niedawno Abu Dhabi Securities Exchange opracowała i uruchomiła system e-głosowania dostępny poprzez platformę księgi głównej dla akcjonariuszy spółek notowanych na giełdzie, aby rejestrować głosy wygodniej.

23.01.2017