Gigant energetyczny BP uważa, że ​​wykorzystanie technologii Blockchain może dać przewagę na rynku

 

 

 

04.10.2017

Rozmawiając z Financial Times, szef działu technologii David Eyton powiedział optymistycznym tonem o współpracy z innymi firmami energetycznymi – Wien Energie i Eni Trading & Shipping – którzy wraz z BP testują technologię na platformie handlowej, opracowanej przez kanadyjski startup BTL. Po ukończeniu udanych testów na początku bieżącego roku zaangażowane firmy szukają większej liczby uczestników w ramach szerszego mechanizmu komercjalizacji.

I chociaż Eyton nie powiedział, czy BP stara się wykorzystać Blockchain na skalę masową, wskazał na jego zdolność do pomocy w transakcjach, co byłoby bardzo pomocne dla wielkich firm tego typu.

Istnieją zastosowania Blockchaina, które mogą dać nam przewagę nad konkurencją. Blockchain może być znacznie skuteczniejszy pod względem szybkości i weryfikacji transakcji.

Eyton zaznaczył również, że BP może wdrożyć zastosowanie tej technologii w innych procesach biznesowych poza handlem, wskazując na możliwe zastosowania w obszarze rozliczeń międzyzakładowych.

W dużej firmie, z wieloma różnymi podmiotami korporacyjnymi, musisz zarządzać rozliczeniami finansowymi między różnymi działami.

Wiele z tego nadaje się do [wykorzystania] technologii Blockchain