Blockstream, firma technologiczna Blockchain, uruchamia wersję beta swojego Blockstream Satellite API, zaprojektowaną w celu ułatwienia programistom emisji danych za pośrednictwem sieci satelitarnej firmy

 

17.01.2019

 

Ruch ten następuje po ekspansji usług satelitarnych firmy w grudniu, kiedy to rozpoczęła nadawanie w sieci Blockchain na skalę globalną. Inicjatywa Blockstream ma rzekomo uwolnić sieć kryptowalut od zależności od lądowego połączenia internetowego i tym samym zwiększyć jej solidność.

Najnowszy produkt firmy Blockstream pozwala używać swoich satelitów do szyfrowania wiadomości, a użytkownicy płacą za usługę za pośrednictwem sieci testowej Lightning, co oznacza, że ​​nadawanie jest na razie bezpłatne. Programiści mogą wysyłać wiadomości za pośrednictwem RESTful API (interfejsu programowania aplikacji), a użytkownicy mogą wysyłać wiadomości za pośrednictwem witryny Blockstream.

Zespół odpowiedzialny za Blockstream Satellite API ograniczył maksymalny rozmiar wiadomości, dzięki czemu każda z nich może zostać przesłana w ciągu dziesięciu sekund. W komunikacie dalej zauważono, że programiści powinni używać własnego szyfrowania, fragmentacji i opcji ponownego składania dużych wiadomości w przypadkach, gdy wymagają transmisji większych danych.

Ponieważ produkt jest ukierunkowany na prywatność, tylko określony użytkownik lub grupa użytkowników może rzekomo odszyfrować odebrane dane, które są wysyłane z internetu za pośrednictwem medium transmisyjnego. Jeśli chodzi o “płacenie” za usługę, sieć Lightning Network zapewnia dodatkowy poziom prywatności, odłączając źródło płatności od miejsca docelowego.

Źródło obrazu: 123rf.com