Według Bloomberga, Goldman Sachs przygotuje stanowisko do handlowania kryptowalutami do końca czerwca 2018 roku

 

 

 

22.12.2017

Bloomberg cytuje nienazwane źródła z wnętrza firmy. Obecnie bank inwestycyjny stara się ustalić, w jaki sposób będzie utrzymywał przechowywanie aktywów cyfrowych.

Przeniesienie pozycji Goldman Sachs, aby stać się pierwszą dużą firmą na Wall Street, aby rynki w kryptowalutach.

Prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein zachował ostrożne, ale otwarte podejście do cyfrowych walut. Blankfein niedawno powiedział:

[Bitcoin] nie jest dla mnie. Ale w przeszłości było wiele rzeczy, które nie były dla mnie bardzo dobre. Gdyby minęło 20 lat i się udało, mógłbym powiedzieć, dlaczego to się udało. Ale na podstawie wszystkiego, co wiem, nie domyślam się, że to się uda.

Firma pojawiła się na pierwszych stronach gazet, twierdząc, że odroczy kontrakty futures na Bitcoin dla swoich klientów, co jest ważnym krokiem dla tak zazwyczaj konserwatywnej firmy. Goldman nalegał jednak, aby przynajmniej niektórzy z jego klientów utrzymali rachunek z funduszami wystarczającymi na pokrycie pełnej wartości kontraktów futures Bitcoin, którymi handlują. Niektórzy klienci opuścili firmę.

Bank inwestycyjny jest postrzegany jako jeden z najbardziej elitarnych na Wall Street. Menedżerowie firm często przechodzą na emeryturę, aby objąć wysokie stanowiska w rządzie USA. Obecny sekretarz skarbu Steve Mnuchin i były sekretarz Hank Paulson mieli wysokie stanowiska w Goldman. Dzięki stabilnemu bankowi inwestycyjnemu, który daje imprimatur Bitcoinowi i innym cyfrowym walutom, jest prawie pewne, że inne instytucje z Wall Street pójdą w jego ślady. Podobnie jak otwarcie handlu futures na CME i CBOE, ruch ten dodatkowo legitymizuje klasę aktywów kryptowalut.