Druga co do wielkości giełda w Niemczech Börse Stuttgart współpracuje z europejskim tytanem wydawnictw cyfrowych Axel Springer i jego spółką zależną Finanzen.net, aby wspólnie uruchomić system tradingowy oparty na Blockchain

 

 

 

28.03.2019

 

Rozwój nowego projektu został ogłoszony w oficjalnym komunikacie prasowym Börse Stuttgart 27 marca.

Nowa inicjatywa będzie miała na celu połączenie usług informacji o inwestycjach i systemu obrotu opartego na technologii Blockchain w ramach jednej platformy. Aby zrealizować projekt, Börse Stuttgart – która w 2018 r. odnotowała obroty na poziomie 71,2 mld euro – ma stać się większościowym udziałowcem w przyszłej spółce.

Razem Axel Springer i Finanzen.net będą kontrolować 30 procent nowej firmy, która ma mieć siedzibę w Stuttgarcie i prowadzić biuro w Berlinie.

Publikacja medialna wskazuje na wieloletnie doświadczenie Axel Springer w tworzeniu zrównoważonych cyfrowych modeli biznesowych jako kluczowego atutu, który wydawca może wnieść do nowego przedsięwzięcia.

Nowa platforma – której oficjalna nazwa nie została jeszcze ujawniona – ma ruszyć początkowo w Niemczech latem 2019 r. i będzie służyć zarówno inwestorom detalicznym, jak i instytucjonalnym. Tymczasem spółka joint venture oczekuje na zatwierdzenie przez właściwe komisje i organy antymonopolowe.

W cytowanym oświadczeniu Alexander Höptner, prezes zarządu giełdy, powiedział, że nowa platforma będzie miała na celu zapewnienie inwestorom „kompleksowych i zintegrowanych usług dla zasobów cyfrowych – od dogłębnych informacji po handel i przechowywanie”.

Źródło obrazu: 123rf.com