Rynek kryptowalut miałby osiągnąć przy tym założeniu niemal 5 bln USD

 

09.02.2018

 

 

Kolejna prognoza dotycząca Bitcoina została przedstawiona w tym tygodniu przez bliźniaków Winklevoss – słynnych Bitcoinowych miliarderów. “Bitcoin ma potencjalną możliwość osiągnąć wartość od trzydziestu do czterdziestu razy większą w stosunku do dzisiejszej” powiedział Cameron Winklevoss w wywiadzie dla CNBC w środę, 7 lutego.

W danym momencie kapitalizacja rynkowa Bitcoina była tuż poniżej 140 miliardów dolarów, po wielkiej wyprzedaży we wtorek, 6 lutego, która spadła aż o 102 miliardy dolarów.

To oznaczałoby, że Winklevoss oszacuje przyszły pułap rynkowy Bitcoina na ponad 5 bln USD. Liczba ta pochodzi z porównania z globalnym rynkiem złota o wartości 7 bln dolarów, który zdaniem braci Bitcoin może zakłócić.

Według CNBC, bracia Winklevoss w swoich prognozach brali pod uwagę okres 10 – 20 lat.

W odpowiedzi na niedawną krytykę kryptowalut przez przedstawicieli J.P. Morgana i urzędników obecnych na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos, Tyler Winklevoss argumentował, że waluty cyfrowe będą doskonałym instrumentem transakcji M2M

Kryptowaluty nie są tak naprawdę ważne dla transakcji między ludźmi … ale kiedy mówimy o transakcjach M2M, to maszyny handlują wartością ekonomiczną, podłączają się do protokołów takich jak Bitcoin i Ethereum. Boty nie zamierzają otwierać rachunków bankowych w J.P. Morgan, zostały wymyślone przez bankierów zanim Internet istniał.

Wcześniej, w tym tygodniu Cointelegraph poinformował o szeregu ekspertów, którzy podzieli podobną, zwyżkową opinię na temat ceny Bitcoin, przewidując, że pod koniec 2018 r. Osiągnie 50 000 USD, co daje całkowity limit rynkowy kryptowaluty wynoszący 1 bln.