Tyler i Cameron Winklevoss, inwestorzy Bitcoinowi i założyciele platformy kryptowalutowej Gemini, powiedzieli, że stablecoiny i tokenizowane papiery wartościowe zapoczątkują świetlaną przyszłość cyfrowej przestrzeni walutowej. Bliźniacy powiedzieli o swoich uwagach podczas wywiadu w Fortune The Ledger

 

14.01.2019

 

Bliźniacy są częścią ostatniej reklamy kryptowalutowej, która wywołała pewne kontrowersje w kręgach kryptowalutowych nad próbą odświeżenia wizerunku krypto z naciskiem na solidne regulacje i praktyki rynkowe oparte na zgodności.

Cameron Winklevoss skierował rozmowę poza kwestie regulacyjne i powiedział, że Gemini uważa za ważną inicjatywą są stablecoiny i tokenizowane papiery wartościowe.

Biorąc pod uwagę, że bliźniacy skupili się na wirtualnych towarach, takich jak Bitcoin, dodali oni również, że nowym, istotnym zastosowaniem krypto będą wirtualne tokeny zabezpieczające wspierane przez rzeczywiste zasoby:

“Mania ICO z 2017 roku już minęła. Byli oni niezarejestrowani i to było szalone przez około sześć miesięcy. Sądzę, że następna fala będzie prawdziwą innowacją i naprawdę interesującym aktywem, które stają się tokenem – jak nieruchomości, budynki, które obecnie nie są przedmiotem obrotu w naprawdę ciekawy sposób. To ekscytujące”

Tyler zapowiedział, że amerykańskie sztywne stablecoiny, które mają mniejszą zmienność cen są zabezpieczone aktywami, można w szczególności wykorzystać do emisji dywidenta w potencjalnym tokenizowanym sektorze papierów wartościowych. Cameron zauważyła ponadto, że przy co najmniej 60 procentach ze 100 są teraz za granicą.

Bliźniacy ujawnili swój własny stabelcoin zatwierdzony przez regulatora z Nowego Jorku, wspieranego przez dolara, zgodny z ECR-20, dolar Gemini (GUSD)

Bliźniacy argumentowali, że mniej niestabilne aktywa kryptowalutowe lepiej nadają się do wykorzystania w płatnościach detalicznych niż kryptowaluty, takie jak Bitcoin – co stanowi ironiczne odniesienie do pizzy, którą w 2010 r., zakupiono za 50 tys., BTC – na wynos, który dziś kosztowałaby około 35,8 miliona dolarów.

Bitcoin jest lepiej pomyślany jako lepsza i cyfrowa forma złota, argumentowali, a Cameron żartuje, że “jedyną przewagą jaką ma złoto nad Bitcoinem, jest wcześniejszy start”

Źródło obrazu: 123rf.com