Brazylijski gigant handlowy Via Varejo nawiązał współpracę z usługą płatności typu Blockchain Airfox

 

14.09.2018

 

Via Varejo, która jest właścicielem sieci urządzeń domowych i mebli Casa Bahia, integruje platformę bankowości cyfrowej Airfox na swoich platformach handlu elektronicznego, a także w prawie tysiącach sklepów offline.

Klienci będą mogli kupować towary w Casa Bahia, płacąc bezpośrednio za pośrednictwem Airfox, lub będą mogli korzystać z mikrokredytów dostarczanych przez grupę detaliczną. Klienci mogą również podobno korzystać z aplikacji do osobistych finansów, takich jak wpłaty i wypłaty gotówki.

Airfox to mobilna usługa finansowa uruchomiona w lutym 2018 r., która obejmuje płatności Blockchain za pośrednictwem tokena AirToken (AIR).

Podkreśla się znaczenie współpracy w zakresie masowej adopcji usług płatniczych opartych na Blockchainie, pozwalając Airfoxowi rozszerzyć swój mobilny cyfrowy portfel na narodową bazę klientów Via Varejo i poprowadzić powszechną adopcję.

Via Varejo jest jednym z największych detalistów elektroniki użytkowej i artykułów gospodarstwa domowego w Brazylii, docierając do 60 milionów klientów w Brazylii za pośrednictwem swoich marek Casas Bahia i Pontofrio. Firma posiada ponad 900 sklepów w 350 brazylijskich miastach, co daje około 1 milion dostaw miesięcznie.

Według najnowszego komunikatu prasowego Via Varejo sprzedało w 2017 roku towary o wartości około 6,3 miliarda dolarów.

W zeszłym tygodniu amerykański sprzedawca samochodów luksusowych Post Oak Motor Cars został podobno pierwszym dealerem Rolls-Royce’a, Bentleya i Bugatti w kraju, który zaakceptował Bitcoina i Bitcoin Casha jako zapłatę.